takip et takip et takip et
Fotoğraf Galerisi

20 Eylül 2019 - 1742 Okunma

ÇEKEREK’E EN BÜYÜK BORU SİSTEMİ KURULUYOR

Abone Ol

Türkiye'deki en büyük kapalı sistem sulama boruları CTP'LER Çekerek Barajı Sulama İnşaatında döşeniyor.

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile’de yapımı tamamlanan, devam eden ve proje aşamasında olan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, DSİ İl Müdürü Ali Çetinkaya, İl Özel İdaresinden Saffet Güngör ve ilgili kurum müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

Çekerek Barajı Sulama İnşaatı incelemeleri kapsamında baraj inşaatında önemli bir detaydan da bahsedildi. Çekerek Barajı Sulama İnşaatında Zile Ovasının sulanması için CTP borular kullanılacak.

ZİLE GÖRKEMLİ GÜNLERE DÖNECEK

Gazetemiz sahibi Fatih Kılıç da Vali Dr. Ozan Balcı’nın yatırım ziyaretlerinde bulundu ve çalışmaları yakından takip etti. Fatih Kılıç, çekerek barajında kullanılacak CTP borulara ilişkin edindiği bilgileri şöyle paylaştı:

“Bu CTP BORULAR Çekerek Barajı’ndan Zile Ovasının sulanması için kullanılacak. Çekerek Barajı Sulama İnşaatında, Zile ilçemizi sulu tarıma taşıyacak sistem bittiğinde 200 bin dönüm arazisi bereketlenecek, üretim çeşitlenecek ve iki katına çıkacak. CTP (Cam takviyeli polyester) Borular 3.80 metre çapında. Sağ Sahil ve sol Sahil kanalları ikisi birden saniyede 16 metre küp kapasite iken bu borulardan saniyede 25 metre küp sulama suyu araziye taşınacak. Vali Dr. Ozan Balcı, Milletvekili Mustafa Arslan Çekerek Barajı ile 200 bin dönüm arazisi sulanacak Zile Ovasının sayesinde Zile’nin tarihindeki görkemli günlere döneceğini vurguladılar.”


" ÇEKEREK’E EN BÜYÜK BORU SİSTEMİ KURULUYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÇEKEREK’E EN BÜYÜK BORU SİSTEMİ KURULUYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÇEKEREK’E EN BÜYÜK BORU SİSTEMİ KURULUYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat