Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.220,26 -0,04%
Çeyrek Altın 2.039,00 0,20%
Yarım Altın 4.076,00 0,15%
Tam Altın 8.100,90 0,98%
BURUK EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

BURUK EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

ABONE OL
01 Eylül 2020, 12:12:20
Tokat’ta çalan ilk zilin ardından 2020-2021 eğitim öğretim yılı uzaktan eğitimle başladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan yürütülecek yeni eğitim öğretim döneminde ders başı, dün sabah 09.00’da okullarda İstiklal Marşı okunması ve ders zilinin çalınmasıyla yapıldı. İstiklal Marşı okullarda öğretmenler tarafından okundu.

Tokat Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda 2020-2021 eğitim öğretim yılı açılışı temsili olarak gerçekleştirildi. Çalan ilk ders zilinin ardından 2020-2021 eğitim öğretim yılı uzaktan eğitimle başladı. Öğretmenlerin ve idarecilerin katıldığı açılış töreninde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk ders zili çaldı.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdullah Taştan ders zilinin çalmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli velilerimiz yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun. Malum yaşanan pandemi sürecinden dolayı geçen yıllarda görmediğimiz bir takım yeni kurallara uymak zorunda olduğumuz bir sürece başlıyoruz. Bu eğitim öğretim sürecinde değerli velilerimizden ve öğrencilerimizden birkaç istirhamımız olacaktır. Öncelikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak mevcut hastalığın yayılmasını engelleme yönünde çalışmalar yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde öğrencilerimiz için, hepimiz için bu süreç sıkıntılı olacaktır. Yeni eğitim öğretim yılımız 21 Eylül itibari ile başlayacaktır. 21 Eylül’e kadar geçen süreçte öğrencilerimizin gerek EBA üzerinden gerekse EBA Destek Noktaları üzerinden uzaktan eğitimlerini almalarını özellikle rica ediyoruz. Bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak şartıyla yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”

okullarin acilmasi

“HERKESİ SORUMLULUK ALAMYA DAVET EDİYORUZ”

Fevzi Çakmak Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Cabir Onay ise, “İlk ders zilimiz çaldı. Yeni eğitim öğretim sezonu öğrencilerimiz, velililerimiz ve biz öğretmenlere hayırlar getirsin diyorum. Uzaktan eğitim süreci mart ayından beri devam ettiğimiz bir süreç. Doğrusu bu süreçte öğrendiğimiz öğretim teknik ve yöntemleri, yeni materyaller kullanma ve online eğitim süreci bize ve öğrencilere bir katkı sağladı. Yalnız biz öğrencilerimizi özledik. Yüz yüze eğitimi ısrarla bekliyoruz. Bu anlamda herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Velilerimiz bu anlamda müsterih olsunlar. Uzaktan eğitim sürecine de en güzel şekilde hazırlandık. Öğrencilerimizi hasretle bekliyoruz” dedi.

“HASRETLE ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Fevzi Çakmak Ortaokulu Matematik Öğretmeni Mine Koylu da süreçle ilgili şunları aktardı:

“Bugün buruk bir şekilde yeni eğitim öğretim yılımızın açılışını yaptık. Öğrencilerimiz yok. Onların yerine sıraya girdik, İstiklal Marşımızı okuduk. İlk ders zilimizle beraber içeri girdik. Biz her türlü hazırlığımızı yaptık. Öğrencilerimizi heyecanla ve özlemle bekliyoruz. Umarım her şey normale döner ve okulumuz güzel bir şekilde açılır”

buruk egitim ogretim yili
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments