takip et takip et takip et
Gündem

4 Ekim 2019 - 328 Okunma

BAŞKAN SARGIN, “TÜRKİYE’DE TRAKTÖR PİYASASINI ZİLE BELİRLİYOR”

Abone Ol

Zile’de 4. Tarım ve Tarım Makineleri Fuarı’nın Açılışı Yapıldı

Zile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan “Tarım ve Tarım Makineleri” Fuarı’nın açılışı yapıldı.

Türkiye’deki traktör piyasası ve borsasını Zile’nin belirlediğine dikkat çeken Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “800 yıllık panayırımızı, 4 yıl önce başlayan tarım fuarı ile renklendirdik. Fuar çalışmasını devam ettirmeye kararlıyız.”, diyen Başkan Sargın, 4000 yıllık tarihi olan Zile’de tarım makineleri konusunda ciddi bir el becerisini olduğunu belirterek, Süreyya bey barajı çalışmalarını takip ederek tarımı güçlendirerek tarımın makineleri konusunda da kalkınma sağlayacaklarını söyledi.

Turizm noktasında tanıtımın önemli olduğunu ifade eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, tur operatörlerinin önemine dikkat çekti. Başkan Eroğlu, Tokat’ın tarım noktasında önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Zile arazisi geniş olan bir ilçemiz. Süreyya bey barajının yapılmasıyla Zile’nin tarımda alanında çok farklı bir yere geleceğini düşünüyorum. Bizde hedef koyarak Tokat’ı tarımda 10 şehirden biri yapmalıyız.” şeklinde konuştu.


" BAŞKAN SARGIN, “TÜRKİYE’DE TRAKTÖR PİYASASINI ZİLE BELİRLİYOR” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞKAN SARGIN, “TÜRKİYE’DE TRAKTÖR PİYASASINI ZİLE BELİRLİYOR” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞKAN SARGIN, “TÜRKİYE’DE TRAKTÖR PİYASASINI ZİLE BELİRLİYOR” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku