takip et takip et takip et
Gündem

22 Kasım 2019 - 273 Okunma

BAŞKAN MANTAR’DAN CHP’Lİ ÖZKOÇ’A KINAMA

Abone Ol

Memur Sen Tokat İl Temsilcisi Suat Mantar'dan, AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’e destek geldi.

TBMM Genel Kurulu’nda, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasında tartışma yaşanmıştı. Yaşanan olay sonrası yazılı açıklama yapan Memur Sen Tokat İl Temsilcisi Suat Mantar CHP’li Engin Özkoç’un AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin için “Bu hanımefendiye haddini bildirin” ifadesine tepki gösterdi.

CHP’li Engin Özkoç’un ifadesini şiddetle kınadıklarını belirten Mantar, “AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili olmasının haricinde bir insan ve bir kadın. Siz dün Bülent Ecevit ne yaptıysa aynısını yapmaya devam ediyorsunuz. Ancak burası eski Türkiye değil. Bizlerde Merve Kavakçı’ya yapılanlara sessiz kalanlardan olmadık, olmayacağız. Başörtüsü bizim hayatımızın mücadelesi olmuştur. Bu konuyu küçümseyen, bu konuda geçmişi hatırlatan herkesin karşısında olduk, olmaya devam edeceğiz. “Haddini bildirin’ sözlerinin ne manaya geldiğini ve yaşattığı travmaları bilmeyecek kadar bu ülkeye yabancı mısınız?” dedi.

“TÜM KADINLARIMIZIN DİRENİŞLERİNİ DİK DURUŞLARINI SELAMLIYORUZ”

Memur Sen İl Temsilcisi Suat Mantar açıklamasını şöyle sürdürdü: “TBMM genel kurulunda yaşanan bir tartışmada CHP grubu Başkanvekili Engin Özkoç’un AK Parti grup Başkanvekili Özlem Zengin’e sarf ettiği “bu kadına haddini bildiriniz” ifadesini şiddetle kınıyoruz.  Soruyoruz, Sayın Özkoç; dün bu ülkede “başörtülülere haddini bildiriniz” diyen köhne zihniyetin sebep olduğu acıları, bu toplumda açtığı derin yaraları göremeyecek kadar bu ülkeye yabancı mısınız? Dediğiniz sözcüklerin, bu ülkedeki başörtülü kadınların hayatında nasıl bir yara olduğunu siz unutsanız da biz unutmadık. Binlerce başörtülü kadın çalışma yaşamının dışına itildi, on binlercesi eğitim hakkından mahrum bırakıldı. Bu sözcükler geçmişte sadece Sayın Merve Kavakçı’ya değil ülkenin tüm başörtülü kadınlarına meydan okuma ifadesi olarak kullanıldı. Ve çok ağır bedeller ödetildi. Bedeli ödenmiş ve zararı hala tamir edilememiş bir geçmişi sahiplenmeye devam ediyorsanız söyleyin bilelim. Yeniden turnikelere sıkıştırılacak, peruklu fotoğraf çekerek hastanelerde tedavi olacak, iş yerlerimizden kapı dışarı edileceksek, bu ülkenin ana muhalefet partisi olarak bu ülkenin başörtülü kadınlarına vaatleriniz bunlarsa bunu açıkça ifade edin de bilelim. Dün bu sözcükler sadece Merve Kavakçı’ya söylenmediği gibi bugün bu sözcükler sadece Özlem Zengin’e söylenmemiştir. Sayın Özkoç’u bu ayrıştırıcı, tahkir edici, şiddet dolu ifadelerinden dolayı tüm başörtülü kadınlardan özür dilemeye davet ediyoruz.  Yıllar sonra Mecliste böyle çirkin bir saldırıya maruz kalmalarından dolayı Sayın Özlem Zengin hanımefendinin şahsında tüm kadınlarımızın üzüntüsünü paylaşıyor ve olay karşısındaki direnişlerini dik duruşlarını selamlıyoruz.”


" BAŞKAN MANTAR’DAN CHP’Lİ ÖZKOÇ’A KINAMA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BAŞKAN MANTAR’DAN CHP’Lİ ÖZKOÇ’A KINAMA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BAŞKAN MANTAR’DAN CHP’Lİ ÖZKOÇ’A KINAMA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku