takip et takip et takip et
Gündem

16 Ekim 2019 - 18:51:31 - 50 Okunma

BANDIRMALI YEREL DAVOS’A KATILDI

Yerel yönetimler işverenleri sendikası YEREL-SEN genel merkez yönetim kuruluna seçilen Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bandırmalı İş-İşveren dünyasının buluştuğu Türkiye'nin DAVOS'u olan Ortak Paylaşım Forumuna katıldı.

Antalya’da düzenlenen foruma TİSK Başkanı Burak Akkol DİSK Başkanı Zehra Çerkezoğlu HAKİŞ Başkanı Mahmut Arslan, TÜRKİŞ Başkanı Ergün Atalay ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ile Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk katıldı. Moderatörlüğünü Didem Arslan’ın yaptığı forum üç gün devam etti. Forumun sonunda şu kararlar alındı.

  1. Her yıl üye/çalışan sayısı kadar ağaç dikilmesi (Her yıl 2 milyon ağaç; 5 yılda 10 milyon ağaç)

2.Yaşlanmakta olan bireylere eğitim ve kapasite geliştirme platformu oluşturulması (Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı işbirliği ile)

3.2020 sonuna kadar 10.000 engelliye mesleki eğitimler verilmesi

4.2023 yılına kadar konfederasyon/sendika yönetim kurullarından en alt işçi temsilciğine kadar tüm kurullarda  en az 1 kadın üye bulunması

5.Ebeveynlere emniyet genel müdürlüğü narkotik şube birimi işbirliği ile madde bağımlılığı eğitimleri verilmesi


" BANDIRMALI YEREL DAVOS’A KATILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere BANDIRMALI YEREL DAVOS’A KATILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda BANDIRMALI YEREL DAVOS’A KATILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku