Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.299,31 0,89%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.595,00 0,86%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
ALMUS SOFRASINDA DOĞALGAZA TEŞEKKÜR

ALMUS SOFRASINDA DOĞALGAZA TEŞEKKÜR

ABONE OL
30 Aralık 2019, 10:56:56

Almuslular Sohbet Sofrasına Almus kaymakamı Emre Çifçi ve Belediye başkanı Bekir Özer misafir oldu. Almuslular Sohbet Sofrası müdavimleri doğalgazın Almus’a getirilmesi sürecinde emeği geçen kurum, kuruluş ve şahıslara teşekkür etti.

Almuslular Sohbet Sofrasında Almus ilçe merkezinde Doğalgaz kullanılmaya başlanması, gündem oldu. Toplantıda, Almus Akik taşının işlenmesi için teknik ve bürokratik işlemlerin devam ettiği, Almus Şehri Sefa Tatil köyü projesi sözleşmesinin imzalandığı,  Almus Sanayi çarşısına yeni yer arama çalışmalarının devam ettiği, Almus içme suyuna alternatif kaynaklar arandığı belirtildi.

Almuslular Sohbet Sofrası müdavimleri doğalgazın Almus’a getirilmesi sürecinde emeği geçen kurum, kuruluş ve şahıslara teşekkür etti. Son aylarda yoğun şekilde kamuoyunda konuşulan Agate taşı ile ilgili olarak sorulan bir soruya  Almus kaymakamı Emre Çifçi,  “Almus akik taşının işlenerek değerlendirilmesi konusunda başlatılan teknik ve bürokratik çalışmalar devam ediyor, yakın zamanda bu konuda çok güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır.” dedi.

Almus Belediye başkanı Bekir Özer, “Almus turizmine katkısı olacağına inandığım toplamda 12 milyon Türk lirası maliyetli Almus Şehri Sefa Tatil köyü projesini 27 Aralık 2019 günü muhatabımız firma ile yap, işlet, devret modeli sözleşmemizi imzalamış bulunmaktayız. Bu proje ile profesyonel anlamda Almus Turizminde konaklama problemi büyük ölçüde çözülmüş olacak “ dedi ve “Almus’ta yaklaşık elli yıl önce yapılıp ekonomik ömrünü tamamlamış olan sanayi çarşımızı da daha rantabl bir alana yeni tesis yaparak  taşıma çalışmalarımız var ve ayrıca 27 kilometre mesafeden Dumanlı yaylasından getirilen Almus içme suyumuza alternatif kaynaklar arama çalışmalarımızda devam etmekte çünkü mesafenin uzun oluşu ve dağlık bölgelerden gelen içme suyumuz sık sık arızalar vererek kullanma sıkıntısı ve giderek  büyük onarım giderleri çıkarmaktadır.” dedi.

Her ayın son cuma akşamı, Almus merkezli konuşulan, Almuslular Sohbet Sofrası gurubunda Avukat Nuri Karaca, Okul Müdürü Ömer Faruk Aybek, Diş Hekimi Mehmet Ürkmez, İşadamı eski Ak Parti İl Başkanı Eşref Armağan, İşadamı siyasetçi Mustafa Çakır, Dr.Hasip Sapçı, Eczacı Mustafa Arslan, İl Spor Şb. Md. Celal Yurdakul, Emekli Hastane yöneticisi ve İl futbol hakemleri başkanı Üzeyir Akti, eski Çevreli Belediye Başkanı Ercan Gürel, eski Kınık Belediye Başkanı Hacı Yusuf Geçene, İşadamı Fazlı Tazegül, eski Tokat CHP İl Başkanı Dursun Aytaç, iş adamı Yıldıray Yılmaz,  Almus Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Barış sohbete katıldı.

DİKKAT!  Tokat'ta 2 kişi mantar zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Günün anısı olarak hazırlanmış olan Almuslular sohbet sofrasının dokuzuncu yılına kadar gerçekleştirilen etkinliklerini anlatan dosyalar Almus Kaymakamı Emre Çifçi ile Almus Belediye Başkanı Bekir Özer’ e Almuslular sohbet sofrası müdavimleri adına Ömer Faruk Aybek tarafından takdim edildi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments