takip et takip et takip et
Almus

21 Kasım 2019 - 240 Okunma

AKİK TAŞI KOLEKSİYONCUSUNA ZİYARET

Abone Ol

Almus Kaymakamı Emre Çiftçi kalsedon ve türevi olan akik taşlarıyla ilgili bilimsel çalışmalar yapan ve rezervi Almus’ta bulunan akik taşına oğlunun ismini vererek literatüre geçmesini sağlayan Ümit Ulus’u ziyaret etti.

Tokat’ta çocukluğundan beri akik taşlarına ilgi duyan Ümit Ulus, Tokat bölgesinde 8 yıldır kalsedon ve türevi olan akik ve süs taşları ile ilgili bilimsel çalışmalar yapıyor. Ümit Ulus rezervi Almus’ta bulunan bir akik taşı türüne de oğlu Esat’ın ismini vererek  “Esadulus agate” ismi ile literatüre geçmesini sağladı. Almus Kaymakamı Emre Çiftçi taşları sergilemek için müze kuran akik taşı koleksiyoneri Ümit Ulus’u ziyaret etti.

Ziyaretlerinde Ümit Ulus’tan Almus’ta çıkarılan Almus Akik Taşı (Esadulus Agate) hakkında bilgi alan Kaymakam Emre Çifci taş işleme makinelerinin başına geçerek akik taşını işleme fırsatı buldu.


" AKİK TAŞI KOLEKSİYONCUSUNA ZİYARET konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere AKİK TAŞI KOLEKSİYONCUSUNA ZİYARET ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda AKİK TAŞI KOLEKSİYONCUSUNA ZİYARET ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku