Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.223,18 0,56%
Çeyrek Altın 2.029,00 3,84%
Bitcoin 539818 4.51837%
Ethereum 34249 1.15964%
Yarım Altın 4.058,00 3,84%
Tam Altın 8.075,10 0,82%
300 KİŞİLİK İSTİHDAM

300 KİŞİLİK İSTİHDAM

ABONE OL
09 Ocak 2020, 12:39:58
Arslan: “Burada yaklaşık 300 kişilik istihdam olacak ve bölgenin turizmine katkı sağlayacak.”

Sulusaray ilçesinde temeli 5 ay önce atılan Termal Tesis’te inşaat işleri devam ederken Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sulusaray Belediye Başkanı Necmettin Coruk’la birlikte yatırım alanını gezdiler, Altunlar Grup Başkanı Necati Altun’dan son duruma dair bilgiler aldı.

Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Altunlar Grup’un kendi memleketlerine gerçekleştirmek oldukları yatırımdan ötürü ‘maşallah, tahmin ettiğimizden daha hızlı ilerliyor” diyerek sözlerine başladı ve “5 ay önce temel attık, inşallah açılışını yaparız Mayıs, Haziran ayına doğru. Tokat için büyük bir kazanç. Burada yaklaşık 300 kişilik istihdam olacak ve bölgenin turizmine katkı sağlayacak.” dedi. Yakın zaman önce Tokat’ta Turizm Bakan Yardımcısını konuk ettiklerini ve ilimizin turizm yatırımlarına dair beklentilerini anlattıklarını hatırlatan Arslan “ilimizin geleceğini masaya yatırdık, bunun devamında Ankara’da Valimiz, Belediye Başkanımız, Vekillerimizle beraber toplantılarımızı devam ettirdik. 23 kalemde kültür turizm alanında Tokat’ta yapılacakların hepsini değerlendirdik. Bunlardan Sulusaray’a isabet eden önemli yatırımlar var. Yıl boyunca devam edecek arkeolojik kazılar olacak. Üniversitemize arkeoloji bölümünü kazandırıyoruz. Kaplıca tesisi de hizmete girdiğinde bölge kaplıca için merkez olacak. Sivas, Kozaklı, Afyon ve Ankara’ya giden insanlarımız inşallah buradan istifade edecek.” dedi.

Bölgenin kara yolu ulaşım ağında da iyileştirmeler yapılmasını gündeme alacaklarını belirten Milletvekili Mustafa Arslan “Sulusaray’a insanlarımızın daha rahat ulaşımını istiyoruz. Özel İdare’de arkadaşlarımız çalışma yapıyorlar. Yozgat’tan buyana duble yol çalışması olabilir mi diye Genel Müdürlük ile değerlendirmelerini yapıyoruz.” dedi.

ALTUN AİLESİ ÖRNEK OLACAK

Altunlar Grubun yatırımlarıyla yöreye örnek olacağını vurgulayan Milletvekili Arslan “burada güzel bir tesis bitiyor inşallah. Altun ailesi inşallah çevreye örnek olacak. Burada yatırım için geniş alanlar var, suyumuz yeterli, böylesi birkaç tesise yetecek durumda. Türkiye’nin en iyi 3 kaplıca suyundan birisi, gerçekten çok şifalı bir su hem içmek hem banyo için. Burası bir cazibe merkezi olacak.” ifadeleriyle yatırımı destekledi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments