takip et takip et takip et
Gündem

10 Eylül 2019 - 388 Okunma

3 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAM EDİLDİ

Abone Ol

Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğünce 'Aşure Günü' dolayısıyla 2 bin kişilik aşure ikram edildi.

Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ‘Aşure Günü’ dolayısıyla 2 bin kişilik aşure ikram edildi.

Ali Paşa Camisinde Vakıflar Bölge Müdürlüğünce Sünnetçioğlu Hacı Abdullah Vakfının 262 yıllık geleneği olarak aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Öğle namazı öncesi 2 bin, namaz sonrası ise bin kişi olmak üzere toplamda 3 bin kişiye aşure ikramı yapıldı. Tokat Valisi Dr Ozan Balcı ve Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç vatandaşlara aşure ikram etti. Vakıflar Bölge Müdürü Yılmaz Kılınç, vakıf kurulurken, önemli günlerde hayır faaliyetlerinde bulunulması şartı getirildiğini belirterek, “Bugün dağıtılan aşureler, 1756 yılında kurulan Sünnetçioğlu Hacı Abdullah Vakfı’nın hayır şartının yerine getirilmesiydi. Bu da vakıf geleneğimizin geçmişten bugüne kesintisiz devam ettiğinin güzel bir göstergesi oldu. 1756 yılında kurulan bir vakfın hayır şartının bugün de çok şükür, yerine getirebiliyoruz. Vakıflar hayır kurumları olarak yaşamaya, yaşattırılmaya devam ediyor” diye konuştu.

Etkinliğin yıllardır devam ettiğini belirten bir vatandaş ise, Sünnetçioğlu Hacı Abdullah Vakfı namına Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzün her yıl yaptığı bu etkinlikle birlik ve beraberlik olgumuz hep diri kalıyor. Hem vakıfa, hem de dağıtımda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kerbela şehitlerimiz başta olmak üzere de tüm şehitlerimizi anıyoruz” dedi.


" 3 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAM EDİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 3 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAM EDİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 3 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAM EDİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku