takip et takip et takip et
Gündem

18 Eylül 2019 - 296 Okunma

2023 TOKAT HEDEFİ PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, 2023 Tokat Vizyonu kapsamında proje yürüten kurum müdürleri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda Eğitim Tokat, Spor Tokat, Hayat Boyu Tokat, Kültür Sanat Tokat projelerini yürüten Milli Eğitim, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Halk Eğitim Merkezi ile Kütüphane il ve ilçe müdürleri ile bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, 2023 Tokat hedefi doğrultusunda sürdürülen projeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Programda İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından sürdürülen Spor Tokat projesi kapsamında il genelinde sürdürülen çalışmalarla ilgili sunum yapılırken, Kültür Sanat Tokat kapsamında kütüphanelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Türkiye’de ilk kez ilimizde hayata geçecek olan bağımsız bebek kütüphanesi, kütüphanelere üye ve okunan kitap sayısı ile ilgili katılımcılara detaylı bilginin sunulduğu toplantıda, Hayat Boyu Tokat çalışmaları çerçevesinde özellikle köylerde açılan ve açılacak kurslarla ilgili değerlendirmeler yapıldı. Eğitim Tokat ile ilgili bilgilerin sunulduğu toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’a değer katacak olan ve il genelinde başarıyla devam eden projeleri çok önemsediğini söyledi.

Türkiye’nin her alanda ilerlerken, gelişirken herkesin sorumluluğunu yerine getirip, hizmetlere omuz vermesi gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleketimiz ve milletimiz bizlerden iş bekler.” dedi.

“Geleceğimizi İnşa Edecek Çocuklarımızın Geleceğini Önemsiyoruz”

Türkiye’nin gelişirken, geleceği inşa edecek olan çocukların eğitimine önem verilmesi gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Eğitimin ve eğitimcinin dostuyuz. Bizim işimiz sizlerin işini kolaylaştırmak. İşi yaparken birinci kalite yapacağız. Eksiklerimiz olabilir önemli olan mücadeleci bir şekilde çalışmak. Asla yılgınlık göstermeyeceğiz. Tokat’a hizmet etme imkanına sahip olmak bizler için zaten ödül. Allah sizlere bu güzel işleri nasip etmekle zaten en güzel ödülü vermiş. Yapabilme imkanımız varken yapmadıklarımızdan sorumluyuz. Tokat’a ve Tokat’ın geleceği olan çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Tokat’ın geleceği demek Türkiye’nin geleceği demektir. Ben öğretmenlerimizi seviyor ve destekliyorum. Tokat, eğitimde akademik anlamda ilk üç yılda ilk yirmi, ilk beş yılda ise beşte olsun istedik.“ dedi.

“Öğretmenlerimiz Türk Milletinin Yüz Akı”

Eğitimin herkesin meselesi olduğunu ve atılacak adımlar, verilecek kararların memleketi ilgilendirdiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenlerimiz Türk milletinin yüz akıdır. Bizim işlerimiz onların önlerini açmak. Onlar geleceğimizi inşa eden çocuklarımızı yetiştirirken bizler de onlara destek olacağız.” diye konuştu.

“Kütüphanelerimiz Zenginleşecek”

Kitap Tokat projesi ile Tokat’ta kitap okumanın yaygınlaştırılacağının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Nitelikli kültüre sahip olmayan, nitelikli kültür üretemeyen toplumlar, bireyler, nitelikli bilgiye sahip nitelikli bilgi üreten toplumlara esir olur. Çocuklarımızı kitaplara ulaşmalarını kolaylaştırmamız lazım. Zenginleştirilmiş kütüphanesi olmayan okul kalmayacak. Halk kütüphanelerini çok aktif kullanıyorsunuz. Halk kütüphanelerine kitap taşıyacağız. Bütün öğrencilerimiz ilçe halk kütüphanelerine üye olacak.  Her ilçe halk kütüphanesine 2000’e yakın kitap alınacak. Çocuklarımız okusun. Kütüphane müdürlerimiz kitapların çeşitliliğinin artmasına katkı sağlasınlar. Kütüphaneleri zenginleştireceğiz. Kütüphane müdürlerimize çok teşekkür ediyorum.“ şeklinde konuştu.

Vali Balcı, ilçe halk kütüphanelerinin de destekleneceğini söyledi.

“Hayata İlişkin Değer Üreten Kurslar Açmalıyız”

Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri tarafından sürdürülen Hayat Boyu Tokat çatısı altında yürütülen “Köylerimiz Hayat Oluyor” projesi kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmalardan bahseden Vali Dr. Ozan Balcı, “Halk Eğitim Merkezleri Müdürlerimiz de çok güzel çalışmalar yapmış, daha güzel işler bekliyoruz. Halk eğitim kursu açılmayan köylerimiz var. Buralarda hayata ilişkin değer üreten kurslar açmalıyız. Buralar vatandaşlarımıza terapi merkezi, sosyalleşme merkezi olmalı.  Bu kursları çok önemsediğimi belirtmek istiyorum. Dokunmadığımız köy kalmasın. Köylerde devletimize ait yerler var. Oraları kullanarak, güzel kurslar açalım. Kadınlarımızın hayatlarına dokunup, değer üretmemiz lazım.” dedi.

“Çocuklarımızı Kötü Alışkanlıklardan Sporla Koruyacağız”

Spor Tokat’ın geçen sene çok güzel çalışmalar yaptığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu sene daha güzel işler yapılacak. Ben herkese çok teşekkür ediyorum. İhtiyaç olan yerlere spor sahaları yapacağız. Gereken her türlü desteği vereceğiz.  Spor alanları çocuklara her zaman açık olacak. Çocuklara sahip çıkmak lazım. Bizim aradığımız şey merhametli, vicdan sahibi, memleketini ve milletini seven nesiller yetiştirmek. İki Akademik başarıyı sportif, kültürel faaliyetlerle desteklememiz lazım. Çocuklarımızı bağımlılıktan, kötü alışkanlıklardan korumamız lazım. Bunu sporla yapacağız. Spor Tokat’ı çok önemsiyorum.“ dedi.

Sürdürülen tüm projelere sahip çıkılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmalara emek veren ve toplantıya katılan herkese teşekkür etti.


" 2023 TOKAT HEDEFİ PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere 2023 TOKAT HEDEFİ PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda 2023 TOKAT HEDEFİ PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku