takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

26 Eylül 2013 - 11:57:29 - 27 Okunma

Ziraat Türkiye Kupası ve Tokatspor

Tokatsporumuz 2013-2014 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası 2. tur maçında Uşak Sportif Gençlik Spor’u 2-0’lık net bir skorla yenerek tur atladı. İnşallah Tokatspor’umuz bu sezon da geçen sezonlarda olduğu gibi tur ve turlar geçerek Fenerbahçe, Galatasaray, BJK, Trabzonspor gibi Süper Lig takımları ile Tokat’ımızda maçlar oynar. Bizlere o heyecanları tekrar yaşatmış olur.

            Her zaman olduğu gibi, Uşak Sportif Gençlik Spor maçında gözümüze takılan hususlar ve maçın teknik analizine gelince…

1)       Her ne kadar Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan maçlar kulübümüze maddi açıdan kâr sağlıyor gibi görünse de maalesef eski Başkanlarımızdan Sami Ülkü’nün kulübümüzden icra yoluyla alacaklarına gitmektedir.

2)       Yılan hikayesine dönen, Kulübümüzün önünü açacak olan Sami Ülkü meselesi artık bir uzlaşı yolu bulunarak acilen halledilmelidir. Bu konuda tüm Tokatspor’lu taraftarlar sayın Valimiz Mustafa Taşkesen ve sayın Belediye Başkanımız Doç. Dr. Adnan Çiçek’ten bu meseleyi çözmelerini bekliyor ve ümit ediyorlar. Haydi hayırlısı…

3)       Kulübümüz önümüzdeki haftalarda futbolcularımıza transferden dolayı ödemeler yapacak. Bu hususu göz önüne alarak Tokat’ımızı ulusal basında tanıtıcı unsur olan Tokatspor’umuzu ilimizin bütün birimleri tarafından karınca kararınca desteklemeliyiz. Bu meyanda sayın Valimiz, sayın Belediye Başkanımız, Gazi Osman Paşa Stadı’nın yolunu unutan siyasilerimiz, ilimizin içinde ve dışında bulunan iş adamlarımız, önemli sivil toplum kuruluşlarının Başkan ve Yönetim Kurulları, DİMES, Hasözgen gibi değerli firmalarımız, otellerimiz, Marka, Yunus, Niktaş, Erenler, Bim, A101… gibi Tokat’tan para kazanan önemli marketler, mağazalarımız, hepimizin simgesi olan Tokatspor’umuzu madde ve manevi desteklemelidirler.

Uşak Sportif Gençlik Spor maçının teknik analizi…

a)       Takımımız 2-0 gibi net bir skorla maç kazanarak tur atlamasına rağmen, maçın birinci devresinde ortaya koyduğu futbol bizleri tatmin etmedi. Teknik heyetimizin genelde az maç oynamamış olan oyunculardan kurulu ilk 11’i sahadaydı. Ancak, maçın 2. devresindeki değişiklikler sonrası oynanan futbol Tokatspor’umuza yakışan seviyedeydi.

b)       Takımımızın oynadığı maçlarda gözümüze takılan en önemli husus hücum hattının (sağ-sol ileri uç ve santrafor) diğer maçlara nazaran rakip kaleye giderken top bizde iken yaptığı atakların diğer maçlara nazaran kanatlardan az da olsa top ortalamaya, top kesmeye daha çok hücum bölgesinde bulundu ve bunun neticesinde de biri penaltıdan olmak üzere 2 gol atmayı başardı. Bununla beraber forvetlerimiz kanatlardan daha fazla ortaya yapmaya, daha fazla top keserek 6 pas ve 18 pas içerisinde gol pozisyonu yaratılmalıdır. Santraforlarımız da gol bölgesinde bulunarak sağdan ve soldan gelen ortalara, kesilen toplara kafa vurup, plase vuruşlar da yapmalıdırlar.

c)       Bütün bu sorunlara rağmen çok kısa bir dönemde kurulan kadromuz beklenenin de üstünde bir performansla yoluna devam etmektedir. İnşallah önümüzdeki maçlarda da başarıları devam eder, daha güzel neticeler alırlar.

 

Takımımızın teknik patronu, teknik direktör Mehmet Şahan ve ekibi, Menajerimiz Namık Keskinsu, Başkan Emin Yılar ve Yönetim Kurulumuzu çalışmalarından dolayı tebrik eder, bunlar sonraki maçlarda da başarılarının devamını bekler, sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku