Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 431128 -0.22427%
Ethereum 31161 1.27786%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
Ziraat Katılım Devletin Mi? Güvenilir Mi?

Ziraat Katılım Devletin Mi? Güvenilir Mi?

ABONE OL
16 Ocak 2023, 19:03:05

Ziraat Katılım Devletin Mi? Güvenilir Mi? gibi sorularınızın tüm cevabı bu haberimizde.

En temel prensip olan ‘Faizsizlik Prensibi’ esas alınarak katılımcılarına kar-zarar esasına göre gelir sağlamayı hedefleyen Ziraat Katılım Devlet Bankası mı faaliyetlerini sürdüyor. Sizler için Ziraat Katılım ile ilgili bütün bilgileri araştırdık.

Türkiye’de Katılım Bankaları alanında faaliyetlerini sürdüren bankalar hakkındaki bilgileri siz değerli okurlarımıza anlatmaya devam ediyoruz. Vakıf Katılım devlet bankası mı ,bir devlet bankası olarak mı hizmet verdiği gibi sorulara bügünkü yazımızda cevap bulabilirsiniz. Peki, Katılım Bankacılığının en temel prensibi olan ‘Faizsizlik Prensibi’ esas alınarak katılımcılarına kar-zarar esasına göre gelir sağlamayı hedefleyen Vakıf Katılım’ın sahibinin kim olduğunu merak ediyorsanız aşağıda yer alan Vakıf Katılım hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT VAKIF KATILIM KİME AİT?

Dünya nüfusunun %23’ünü islam dinine mensup insanlar oluşturmaktadır. Türkiye’de de faiz hassasiyeti bulunan kesimlerin tasarruflarının değerlendirilmesi ve finansman ihtiyaçlarının karşılanması için bir alternatif gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaçla birlikte, sürekli değişen dünya şartlarında finansal yapının çok dışında kalmadan bir çok islami kuralların geçerli olduğu Katılım Bankacılığı sistemi benimsenmiştir. İslami bankacılığının ilk örneği 1963 yılında Mısır’da Tasarruf Bankası ile başlamıştır. Nüfusunun büyük bir kısmını müslümanların oluşturduğu ülkelerde de hızla yayılmaya başlamıştır. İslami kesimlerin daha fazla ilgi gösterdiği bu sistemde yalnızca ihtiyat sahibi bireylerin yönelmesi de olağan bir durumdur. Türkiye’de de bu sebeplerden, faizsiz bankacılık yapan pek çok kurum bulunmaktadır. Batı’da da faizsizlik prensibiyle çalışan pek çok banka kurulmuştur. Katılım bankacılığı sektöründe en genç üye olan Vakıf Katılım, yüzyıllardır kültürümüzün önemli bir parçası olarak günümüze gelen ve bugün ana kurucusu Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yaşatılan “Vakıf Kültürü”nün önemli bir kurumudur ve faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Bir Katılım Bankası olan, Vakıf Katılım Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun Resmi Gazetede yayımlanan, kuruluş izni ile 25 Haziran 2015 tarihinde bir anonim şirketolarak kurulmuş.

Vakıf Katılım Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan 17 Şubat 2016’da faaliyet izni almıştır. Sermayesinin tamamı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bayezid Han-ı Sani Vakfı, Mahmut Han-ı Evvel Bin Mustafa Han Vakfı, Mahmut Han-ı Sani Bin Abdulhamit Han-Evvel Vakfı ve Murat Paşa Bin Abdusselam Vakfı’na aittir. Katılım Bankaları pek çok alanda hizmet vermektedir.Örnek verecek olursak: Özel cari hesaplar, teminat mektupları, akreditif açma, çek karnesi verme, senetleri ve çekleri tahsile alınması, seyahat çeki verilmesi, yurtiçi ve yurtdışı havale ve transfer işlemleri, kredi kartları, telefon, elektrik, doğalgaz, su faturası ve vergi ödemeleri gibi müşterilerine pek çok hizmet sunmaktadır. Vakıf Katılımda faizsiz bankacılık ilkelerini bir araya getirerek yeni ürün ve hizmetler vermeye ve sürekli gelişmeye devam edecektir. Siz de bu sayfada yer alan bilgilere göz atarakVakıf Katılım devletin mi sorusuna güncel yanıt alabilirsiniz. Diğer bankalarla alakalı güncel bilgilere ulaşmak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler