takip et takip et takip et
Gündem

26 Şubat 2020 - 311 Okunma

ZİLE’YE 2. TAZİYE ARACI

Abone Ol

Zile’de artık taziye evlerinin önünde çadır kurulmayacak. Zile Belediyesi tarafından özel donanımlı taziye aracı yaptırıldı.

            Taziye çadırlarının soğuk havalarda oldukça ilkel bir vaziyette steril olmayan ortamlara kurulduğunu ifade eden Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, vatandaşlarımızın özellikle kış mevsiminde üşüdüğünü belirterek, “Bu yeni yaptırdığımız aracın içerisinde özel ısıtıcı, klimalı ısıtma ve soğutma sistemleri, ses sistemi, minik bir mutfağı ve çay ocağı içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca 33 kişi kapasiteli bu taziye aracımızda vatandaşlarımız katlanabilir masalar üzerinde ikramlar yapılabilmekte. Ön tarafında bulunan bir tenteyle yaz aylarında dışarıya masa ve sandalyenin konulduğu gayet modern bir taziye aracı olarak hizmet vermeye hazırdır. Gelen yoğun talep doğrultusunda ilk araç yetersiz kalınca 2. aracımız belediye imkanları ile yapıldı. Vatandaşlarımızın acılı günlerinde bir telefon etmeleri bizim için yeterli. Mezarlık Müdürlüğündeki arkadaşlarımız taziye evinin önüne aracımızı çekmekteler.” şeklinde konuştu.


" ZİLE’YE 2. TAZİYE ARACI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ZİLE’YE 2. TAZİYE ARACI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ZİLE’YE 2. TAZİYE ARACI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku