takip et takip et takip et
Manşet

21 Eylül 2019 - 10:10:13 - 270 Okunma

ZİLE’DEKİ DEVLET YATIRIMLARINDA SON DURUM

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile’de yapımı devam eden ve tamamlanan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ve ilgili kurum amirleri ile gerçekleştirdiği inceleme ziyaretlerine Zile-Alaca yolu ile başladı.

Zile-Alaca Yolu

Yapımı devam eden 58 km.lik Zile-Alaca bölünmüş devlet yolunda incelemelerde bulunan Vali  Dr. Ozan Balcı, “Tokat-Anakara arasını 40 km daha kısaltacak yolun memleketimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Çekerek Barajı

Tokat’ta Zile, Maşat ve Reşadiye ovaları olmak üzere 250 bin, toplamda ise 660 bin dönüm araziyi sulayacak, 1 milyar 300 milyon m3 su tutma kapasitesi olan Çekerek Barajını inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Ülkemiz adına gurur verici bir çalışma. Memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Çekerek barajından Zile ovasını sulayacak olan 25 metreküp su alma kapasitesine sahip kapalı sistem boruları hakkında bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “200 bin dönüm alanın sulanması ile Zile tarihindeki görkemli günlerine döner.” dedi.

Çekerek Barajı Sulama Tünelleri

Yapımı devam eden Çekerek Barajı sulama tünellerinde incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, “3.8 m çapında 3.500 metre uzunluğunda yapılan tünellerden geçecek sularla üreticilerimizin geliri artacak.” diye konuştu.

Zile Yünlü Barajı

Zile ilçe merkezi ile 19 köyün içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayacak olan Yünlü Göletinde incelemelerde bulunan Vali  Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın su sorunu önceliğimizdir. İçme suyu olmayan köyümüz kalmayacak.” dedi.

Hüseyin Gazi Ortaokulu

16 derslikli Hüseyin Gazi Ortaokulunda incelemelerde bulunan ve Z kütüphane ile tasarım beceri atölyesi yapılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Ülkemizin geleceği çocuklarımız için devletimiz çok güzel okullar yapıyor. Allah hayırlı uğurlu etsin.”dedi.

Yavuz Selim Giray İlkokulu

Yapımı devam eden 16 derslikli Yavuz Selim Naci Giray İlkokulunda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, geleceği inşa edecek olan çocukların iyi bir eğitim almasını önemsediğini belirtti.

Fevzi Çakmak Ortaokulu

Yapımı devam eden 24 derslikli Zile Fevzi Çakmak Ortaokulunda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ımızın eğitimini Z-Kütüphane ve beceri-tasarım atölyeleri ile muhteviyat anlamında zenginleştiriyoruz. Allah hayırlı ve uğurlu etsin.” dedi.

Zile Yeni Hükümet Konağı

Yeni yapılan Zile Hükümet Konağında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı,  vatandaşlara daha etkin ve kaliteli hizmet verilmesi için yapılan Hükümet Konağının Zile’ye Zileliler hayırlı uğurlu olması temennilerini iletti.


" ZİLE’DEKİ DEVLET YATIRIMLARINDA SON DURUM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ZİLE’DEKİ DEVLET YATIRIMLARINDA SON DURUM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ZİLE’DEKİ DEVLET YATIRIMLARINDA SON DURUM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku