Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
ZİLE’DE “KOBİ’LER MARKALAŞIYOR, ZİLE BÜYÜYOR” PROJESİ

ZİLE’DE “KOBİ’LER MARKALAŞIYOR, ZİLE BÜYÜYOR” PROJESİ

ABONE OL
10 Ağustos 2020, 11:39:29

Zile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen  “Kobi’ler Markalaşıyor, Zile Büyüyor” başlıklı projenin ilk adımı tamamlandı.

6 Ağustos 2020 Perşembe günü yapılan toplantıya; proje katılımcısı firmaların temsilcileri ve Zile TSO yetkilileri katıldı. Toplantıda hizmet sağlayıcıları olan Aren Reklam Tanıtım Org. Ltd. Şti. Ajans Başkanı Arif Demirbaş, Yayın Koordinatörü Neslihan Gürsoy ve Özener Patent sahibi Huriye Kayabaşı da hazır bulundu.

Yapılan toplantı Yayın Koordinatörü Neslihan Gürsoy’un sunumu ile başladı. Bu zamana kadar yapılan çalışmalar, her bir firma için yapılan kurumsal kimlikler ve markalama çalışmaları ile ilgili bilgi verildi. Tüm firmalara kurumsal kimlik rehberlerinin ve çizim dosyalarının teslimi yapıldı.

Ardından söz alan Özener Patent Sahibi Huriye Kayabaşı, sınai mülkiyet hakları, markanın tarihçesi, tescil süreci, nice sınıflarının seçimi ve tescilli markanın ticari hayattaki önemi ile ilgili bir eğitim faaliyeti gerçekleştirdi. Ardından her bir firma için hazırladığı “Ön Araştırma Raporu” nezdinde; firmalar ile tek tek görüşerek sınıf seçimlerini ve tescil sırasında sıkıntı olabilecek, revize edilmesi gereken konuları netleştirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Zile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necati Bice “Projemizin ilk adımında 12 firmamızın kurumsal kimlik ve marka inşasını tamamladık. Değişmeyen tek şey değişimdir felsefesiyle değişiyor, kurumsallaşıyor ve büyüyoruz. Projenin devamında da oluşturulan bu markaların tescil süreçleri devam edecek. Ajansımızın da desteği ile çıktığımız bu yolda; Zile’nin gün yüzüne çıkaracağımız ve tescilleyeceğimiz bu markalarının önce ilçemize, ardında da tüm iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. ” dedi.

ZİLE TSO
DİKKAT!  MEMUR-SEN'DEN DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments