takip et takip et takip et
Gündem

29 Ağustos 2020 - 820 Okunma

ZİLE OVASI 2. KISIM ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Abone Ol

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Tokat iline yapılan yatırımlar devam ediyor. Tokat ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artmasının bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynadığı belirtiliyor.

Tokat ili Zile ilçesine bağlı bazı köylerde yürütülen toplulaştırma çalışmaları ile ilgili yazılı açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Proje sahasında bulunan Tokat ili Zile ilçesine bağlı Ağcakeçili, Alüçözü, Boldacı, Büyüközlü, Çiçekpınarı, Çiftlik, Haremikışla, İğdir, Karşıyaka, Kazıklı, Kızılca, Koçaş, Küçüközlü, Küplüce, Narlıkışla, Reşadiye, Salur, Sekikışla, Türkderbenti, Üçkaya, Yalınyazı, Yapalak, Hatippınarı köyleri olmak üzere toplam 15,190 ha. alanda arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

Proje kapsamında bulunan beş köyde birinci bilgilendirme askı çalışması yapılmıştır. Bu kapsamda Yalınyazı köyünde halihazırda 40 km’de tarla içi yol yapım çalışmaları devam etmektedir” dedi.

Tarla içi yolların plânlanmasında; arazi toplulaştırma alanının teknik, sosyal ve topografik tüm özellikleri göz önünde bulundurulmaktadır. Vatandaş beklentileri, önerileri ve tarımsal faaliyetlerin verimliliği göz önünde tutularak yapılan çalışmalar sonrası, toplulaştırma kapsamına giren tüm parseller yola cepheli olacak şekilde plânlanmaktadır. Şekli tarıma uygun olmayan parsellerin şekilleri dikdörtgen ya da kare olacak şekilde düzeltilmeye çalışırken; sınırlar arası kotların kaldırılması, mevcut tapu sorunların çözülmesi gibi birçok problem çözülmektedir.” ifadelerini kullandı.


" ZİLE OVASI 2. KISIM ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ZİLE OVASI 2. KISIM ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ZİLE OVASI 2. KISIM ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku