takip et takip et takip et
Gündem

30 Kasım 2019 - 203 Okunma

ZİLE HEYETİNDEN TOKAT MİLLETVEKİLLERİ İLE TOPLANTI

Abone Ol

Zile Kaymakam Mehmet Ali Başkanlığındaki heyet Tokat Milletvekillerini TBMM’de ziyaret etti. Heyet Zile’ye ilişkin talepleri vekillere iletti.

Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf Güzel, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ali Eryılmaz, Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice, Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Teke ve Ziraat Odası Başkanı Orhan Yüksel’den oluşan heyet Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Özlem Zengin ve Yusuf Beyazıt’ı Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaret etti.

Heyetin Tokat Milletvekillerine ilettiği talepleri ise şöyleydi. Süreyyabey Barajı, (barajın dört kısımdan oluşmakta olan ve ilk kısmı Aşağı Çekerek 1.Merhale Projesinin yapım aşamasında olduğu ve Zile için önem arz ettiği ve gelecek nesiller için Zile ve çevresinin sulanması, tarımın gelişmesinde büyük rol oynayacağı ve tarım ile tarıma dayalı sanayinin de gelişmesini sağlayacak olması), Amasya Zile karayolu, Zile Alaca karayolu, Dere Boğazı içme suyu projesinin hızlandırılması. Heyetin talepleri kapsamında Zile’nin bulunduğu coğrafya içinde en verimli topraklara sahip olması ve suyun Zile ovasına ulaşması öncelikli olarak belirlendi.


" ZİLE HEYETİNDEN TOKAT MİLLETVEKİLLERİ İLE TOPLANTI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ZİLE HEYETİNDEN TOKAT MİLLETVEKİLLERİ İLE TOPLANTI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ZİLE HEYETİNDEN TOKAT MİLLETVEKİLLERİ İLE TOPLANTI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku