takip et takip et takip et
Gündem

1 Kasım 2019 - 09:40:27 - 440 Okunma

ZİLE FEN LİSESİ AVRUPA BİRİNCİSİ

Tokat-Zile Fen Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen, 44 ülkeden okulların yarıştığı, 2019 yılı Avrupa eTwinning ödülleri yarışmasında “In Sight In Mind” isimli eTwinning projesi, Avrupa Komisyonun desteklediği 16-19 yaş kategorisinde Avrupa birincisi oldu.

Ödül töreni, 44 ülkeden bakanlık temsilcileri, eğitimciler ve öğretmenlerin katılımıyla 24-26 Kasım 2019 tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirildi. Ödül töreninde, Zile Fen Lisesi İngilizce öğretmeni ve proje koordinatörü Ünsal Saper’e, ödülü Avrupa Komisyonu üyesi Markus Rester tarafından takdim edildi. Ayrıca Ünsal Saper tarafından uluslararası katılımcılara projenin sunumu yapıldı.

Proje, İtalya, Yunanistan, Polonya ve Norveç gibi ülkelerden proje ortağı okulların katılımıyla uluslararası eTwinning platformu üzerinden 160 öğrencinin aktif katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje kapsamında, radikalleşme sorunu konusundaki öğrencilerin farkındalıklarını artırmak, öğrencilere insanları etiketlemenin kişiler üzerindeki olumsuz etkilerini kavratmak, kimlikleri her ne olursa olsun başkalarını kabul etme tutumunu geliştirmek, farklılıklara karşı olan saygı ve anlayış duygusunu geliştirmek, kültürlerarası diyalogu ve anlayışı geliştirmek, ortak kültürel mirası teşvik etmek, İngilizce ve dijital becerilerinin geliştirmesi gibi hedeflere ulaşmak için bir çok işbirlikçi ürün ortaya çıkarıldı.


" ZİLE FEN LİSESİ AVRUPA BİRİNCİSİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ZİLE FEN LİSESİ AVRUPA BİRİNCİSİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ZİLE FEN LİSESİ AVRUPA BİRİNCİSİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku