Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.249,93 0,48%
Çeyrek Altın 2.343,00 2,27%
Yarım Altın 4.715,00 2,90%
Tam Altın 9.079,61 0,33%
Zayıflatan Antidepresan İsimleri

Zayıflatan Antidepresan İsimleri

ABONE OL
07 Mayıs 2023, 12:12:28

Zayıflama ve kilo verme konusunda sıkıntı yaşayan insanlar için, antidepresanlar sağlıklı bir zayıflama seçeneği sunar. Bu ilaçlar, kilo kaybına yardımcı olmak için vücuttaki serotonin ve dopamin seviyelerini düzenler. Kilo verme sürecinde, antidepresanlar stresi ve depresyonu yönetir, farklı diyetlere uyumu kolaylaştırır. Bu yazıda, zayıflamanın yan etkisi olarak kullanılan en popüler antidepresan ilaçlarının listesini inceleyebilirsiniz.

Zayıflatan Antidepresan İsimleri

Fazla kilolar günümüzde pek çok kişinin sorunları arasında yer almaktadır. Buna çözüm bulmak için insanlar sık sık çeşitli çözümler düşünmektedir. Antidepresanların da zayıflamaya yardımcı olup olmadığı sık sık sorulmaktadır. Ancak, ilaçların doktorlar tarafından reçete edilmesi ve amacına yönelik olarak kullanılması gerekir. Dolayısıyla, zayıflamak isteyenler, bu konuyla ilgili olarak diyetisyene gitmelidirler. Eğer psikolojik sorunlarınız bulunuyorsa, bir psikolog ile görüşmeniz önerilir. Antidepresanlar da bu durumda, doktorun belirttiği şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede sonuçlar elde edilebilir.

Edronax

Edronax, zayıflatan sakinleştirici olarak belirtilen ilaçlardan bir tanesidir. Etkin maddesi reboksetin metansülfont olup yardımcı maddeleri Mikrokristalin selüloz, Dibazik kalsiyum fosfat dihidrat, Krospovidon, Silikon dioksit, Magnezyum stearat şeklindedir. Edronax beyaz, yuvarlak ve dışbükey bir yapıya sahiptir. 8 mm çapında olup ortadan bölebilmek için kırılma çizgisi yer almaktadır. Bunun sol tarafında P, sağ tarafında ise U harfi yer almaktadır. Karşıt yüzünde ise 7671 kodu mevcuttur. Edronax, şiddetli ruhsal çökkünlük hissi, başlangıç akut tedavisi gibi durumlarda reçete edilmektedir. İlaç doktorun belirttiği gibi kullanılmakta olup prospektüs bilgisine göre yetişkinler için günde 8 mg önerilmektedir. Günlük doz biri sabah diğeri akşam olmak üzere ikiye bölünmek suretiyle alınmaktadır.

Ritalin

Ritalin, kilo kaybına neden olan antidepresan olarak bilinen ilaçlar arasındadır. Etkin maddesi metilfenidat hidroklorür olup yardımcı maddeleri Amonyum metakrilat kopolimer, Jelatin, Metakrilik asit-metil, Metakrilat kopolimeri, Makrogol, Şeker kürecikleri, Talk, Titanyum dioksit (E-171), Trietil sitrat şeklindedir. Kilo kaybına neden olan antidepresan olarak da bilinen ilaç, 6 ile 18 yaş arasında olan çocuklar ve ergenlerde yararlanılmaktadır. Çocuk ve ergenler için günlük 60 mg doz tavsiye edilmektedir. İlaç genellikle sabahları aç ya da tok karnına alınmaktadır. Ağız yoluyla alınmakta olan ilaç kapsül halinde, bir bütün olarak yutulmalıdır.

DİKKAT!  “İNŞAAT SEKTÖRÜ KRİZE SÜRÜKLENECEK”

Cymbalta

En etkili zayıflayan antidepresan olarak Cymbalta da söylenmektedir. Etkin maddesi duloksetin olup yardımcı maddeleri kapsül içeriğinde Hipromelloz, Hipromelloz asetat süksinat, Sukroz, Şeker küreleri, Talk, Titanyum dioksit (E-171), Trietil sitrat şeklindedir. Kapsül kılıfında ise jelatin, sodyum lauril sülfat, titanyum dioksit (E-171), indigo karmin (E-1132) ve yeşil gıda mürekkebi yer almaktadır. Yetişkinlerde depresyon, diyabete bağlı nöropatik ağrı gibi durumlar için reçete edilmektedir. İlaç doktorun reçete ettiği şekilde alınmaktadır. Prospektüs bilgilerine göre başlangıç dozu günde 1 kere 30 mg olup ağız yoluyla alınmaktadır. Kapsül su ile beraber, bütün halinde alınmaktadır.

Sonuç Olarak

Zayıflatan antidepresanlar, birçok insan tarafından araştırılmaktadır. Ancak, bu ilaçların doktor kontrolünde ve amacına uygun kullanılması gerekmektedir. Zayıflamak isteyenler, önce diyetisyenleriyle görüşmeli ve ilaç kullanımı konusunda uzman doktorların tavsiyelerine uymalıdırlar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler