Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.210,27 0,39%
Çeyrek Altın 2.021,00 0,00%
Bitcoin 528366 -2.40923%
Ethereum 33617 -2.47022%
Yarım Altın 4.042,00 0,00%
Tam Altın 8.031,56 1,46%
ZAFER BAYRAMI’MIZIN 98. YILDÖNÜMÜ İLÇELERDE KUTLANDI

ZAFER BAYRAMI’MIZIN 98. YILDÖNÜMÜ İLÇELERDE KUTLANDI

ABONE OL
31 Ağustos 2020, 10:13:19

Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Tokat ve ilçelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, kabristanlıklarda şehit kabirlerine ziyaretler gerçekleştirildi, dualar edildi.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümü dolayısıyla Turhal’da tören düzenlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek ve maske takılarak gerçekleştirilen törene Kaymakam Ali Gökay, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal Arslan ile siyasi parti temsilcileri,  kurum müdürleri, şehit ve gazi aileleri derneklerinin temsilcileri katıldı.

Kaymakam Ali Gökay ve Belediye Başkanı İlker Bekler’in Atatürk Anıtına çelenk sunması sonrasında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Atatürk anıtındaki program İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Aksoy Ağtürk’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması ile sona erdi.

Buradaki törenin ardından Kaymakam Ali Gökay ve beraberindeki protokol üyeleri Asri Mezarlıkta şehit kabirlerini ziyaret ettiler. Burada Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından İlçe Müftüsü Mustafa Akdağ tarafından tüm şehitler için dua edildi.

Etkinlikler kapsamında son olarak Şehit J.Uzm.Çvş. Kadir Seçgin’in Şenyurt Beldesi’ndeki ailesi ziyaret edildi. Kaymakam Gökay, burada şehidin babası Ali Seçgin ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet ettiği ziyarette ayrıca Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

KAYMAKAM GÖKAY’DAN KUTLAMA MESAJI

Turhal Kaymakamı Ali Gökay, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Gökay, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “Aziz Milletimizin bağımsızlığı uğruna gösterdiği azim, kararlılık, eşsiz mücadele ve kahramanlığının tüm dünyaya bir kez daha ilan edildiği büyük zaferin 98. yıl dönümünü milletçe kutlamanın mutluluk, heyecan, onur ve gururunu yaşıyoruz.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatanımız düşmanlardan kurtarılmıştır.

Milletimiz bu zaferle, milli birlik ve beraberlik içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde hak ettikleri dersi vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya bir kez daha kabul ettirmiştir.Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık ve vatanseverlik destan ve mücadeleleri ile dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ulusumuzun tarihine yön veren en önemli savaşlardan birisi olmuş ve bu zaferle milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya gösterilmiştir.Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin her bir ferdinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bir kez daha yürekten kutluyor, milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şanlı gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, Turhallı hemşehrilerimin ve aziz milletimin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”

ŞEHİT KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıl Dönümü Başçiftlik’tedüzenlenen törenle kutlandı. 26 Ağustos 1922’de başlayıp, 30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. Yıldönümü ilçede Saat:10.30 da düzenlenen törenle kutlandı.

Programa İlçe Kaymakam V. Hülya Yavuz, Belediye Başkanı V. Kemal Karakaya, İlçe Jandarma Komutanı V. J.Asb.Kd.Üçvş Mehmet Önder Hançer, İlçe Emniyet Amir V. Necmettin Budancamanak, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, Şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören saat 10.30 ’da Başçiftlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin tören programını arz etmesiyle başladı. Müteakibinde yapılan anonsla Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenkleri sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Jandarma Komutanlığı personellerinden J.Asb.ÜÇvş. Yasin Saraycıklı yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından İlçe merkez kabristanlığında şehit kabri ziyareti gerçekleştirildi ve dualar edildi. Program kabir ziyaretinin ardından sona erdi.

TÜRK MİLLETİNİN BÜYÜK ZAFERİ 98 YAŞINDA

Artova Kaymakamlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü törenle kutlandı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına sunulması sonrasında, aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

ŞEHİTLER İÇİN DUALAR OKUNDU

Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz, Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında çelenk sunumu gerçekleştirdi. İlçe protokolü daha sonra Erbaa Şehitliği’ne giderek şehitlerimizin kabri başında dua okudu.

ATATÜRK ANITINA ÇELENKLER SUNULDU

            30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıl dönümü Sulusaray’da düzenlenen törenle kutlandı. Törene Kaymakam Mehmet Furkan Taşkıran, İlçe Belediye Başkanı Necmettin Coruk, kurum amirleri, ilçe siyasi parti başkanları ve gaziler katıldı.

Saat 10.00’da Hükümet Konağı önünde başlayan törende ilk olarak Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Yusuf Şen yaptı. Konuşmanın ardından Hükümet Konağı önündeki program sona erdi.

AZİZ ŞEHİTLERİMİZ ANILDI

            Almus’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı. Törende ilçe Kaymakamı Emre Çifci ve Almus Belediye Başkanı Bekir Özer tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Sonrasında saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Ülkemizin birliği, bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz anıldı.

30 AĞUSTOS ZAFERİ KUTLANDI

1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Reşadiye’de düzenlenen törenle kutlandı.Cumhuriyet meydanında düzenlenen kutlama programına Kaymakam Hülya Yavuz, Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri katıldı. Saat 09.00’de Atatürk anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan tören, tüm şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşma ve öğrenciler tarafından çeşitli şiirler okunması ile sonlandırıldı.

ZAFER BAYRAMI İÇİN KUTLAMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla Pazar’da tören düzenlendi. Törende Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu. Saygı duruşundan bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

KAYMAKAM DOĞAN’DAN KUTLAMA MESAJI

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Doğan mesajında, “Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 98’inci yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Milli Mücadele; tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır.

Bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, tarih boyunca başka milletlerin sahip olmak istediği yerlerden biri olmuştur. Bu eşsiz topraklara sahip olmak isteyen batılı güçler, çok değil daha bir asır kadar önce Ülkemizi parçalamak, milletimizi tarih sahnesinden silmek istemiş, bizleri çetin bir kurtuluş savaşına sürüklemişlerdir.

Sadece düşmanla değil yokluklarla da büyük mücadele eden Aziz Milletimiz, azmi ve inancı sayesinde düşmanının kirli emellerini tersine çevirmeyi başarmış, istiklal mücadelesinden zaferle çıkmıştır.  1071 zaferiyle ayak bastığımız vatanımızın tapusu 30 Ağustos zaferi ile tescillenmiştir.

Bu duygularla, başta Türkiye Cumhnuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.

zafer bayrami ilceler
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments