takip et takip et takip et
Manşet

22 Temmuz 2020 - 311 Okunma

YUNUS EMRE GÜNDOĞDU TOKAT GAZETESİ’NE KONUŞTU

Abone Ol

Yunus Emre Gündoğdu: “2024 olimpiyatları en büyük hedefim bu ve 2022’de olacak olan, Akdeniz oyunlarında 2021 Avrupa şampiyonası olmak, yakın tarihli hedefim.”  

Türkiye Artistik Jimnastik Erkek Milli Takım sporcusu Yunus Emre Gündoğdu, Tokat Gazetesi spor sayfasına açıklamalarda bulundu.

2 Temmuz 1997’de Muğla’da dünyaya gelen Milli sporcu Gündoğdu, sonrasında ailesi ile birlikte İzmir’de yaşamaya başladı. 4 yaşında jimnastik sporuna başlayan 23 yaşındaki Yunus Emre Gündoğdu, Ege Üniversitesi spor bilimleri fakültesi spor yöneticiliğinden bu sene mezun oldu.

2019 yılında Hırvatistan’da düzenlenen Dünya Challenge Kupası’nda bronz madalya kazanan Milli Jimnastikçi Yunus Emre Gündoğdu, WhatsApp aracılığıyla Tokat Gazetesi spor sayfasına açıklamalarda bulundu.

YUNUS EMRE GÜNDOĞDU: “PANDEMİ DÖNEMİNDE ONLİNE OLARAK ANTRENMANLAR YAPTIK”

Jimnastik branşına annesinin yönlendirdiğini, ancak jimnastiğe devam etme sebebinin teyze olduğunu belirten Türkiye Artistik Jimnastik Erkek Milli Takım sporcusu Yunus Emre Gündoğdu, “Federasyonumuzda çalışan kondisyonerlerimiz mevcut. Onlarla beraber pandemi Online olarak antrenmanlar yaptık. Programlarımızı onlar hazırlıyordu genel olarak kuvvet ve kuvvette devamlılık antrenmanları yapıyorduk. Açıkçası ilk başlarda evde olduğumuz için biraz mutluydum, çok yoğun bir tempomuz var ve biraz dinlenmenin iyi geleceğini düşündüm. Ancak bir sporcu için en kötü şey evde kalabilmek sanırım. Dışarı çıkıp ya da antrenman salonuna gidip spor yapma isteği içimi yedi diyebilirim. Tabi ki bizde herkes gibi evde sporumuzu yaptık ve ailemizle vakit geçirdik.” dediği açıklamasının devamında hedeflerinden bahsetti;

“2024 OLİMPİYATLARI EN BÜYÜK HEDEFİM”

Gündoğdu, “2020 olimpiyatlarını takım halinde ucu ucuna kaçırdık. Bireyselden giden arkadaşlarımız var, ancak takım olarak gitmek de hedefimizdi ve bende bu takım içerisindeydim. Bu yüzden 2020 olimpiyatlarını kaçırdım. 2024 olimpiyatları en büyük hedefim. 2022’de olacak olan, Akdeniz oyunlarında 2021 Avrupa şampiyonası olmak, yakın tarihli hedefim bu.” diye konuştu.

23 yaşındaki Artistik Jimnastik Erkek Milli Takım sporcusu Yunus Emre Gündoğdu, gençlere mesajında ise, “Cimnastik her an gelişen bir spor dalı. 10 yıl önce yapılan hareketler, 10 yıl sonra tarih olabiliyor ve Cimnastik gerçekten çok zor bir branş. Çünkü hem bireysel hem takım sporu. Artistik Cimnastik kendi yaptığım branşımdan örnek verecek olursam, erkeklerde 6 alet vardır ve gerçekten bir şeyler başarmak istiyorsanız 6 alette de iyi olmalısınız diğer ülkeler antrenman ve çalışma çıtalarını da yukarıya yükseltti artık bilimsel ve programlı bir çalışma sistemi mevcut. Başarı bu şekilde geliyor çok çalışma ancak sistemli ve doğru çalışmak çok önemli bu sporda. Gençlere söylemek istediğim bir şey var. Emin olun sizler bizden daha iyisiniz ve daha da iyi olacaksınız. Bizim yerlerimizi sizin gibi başarılı ve ülkesini seven gençler dolduracak ve başarılarıyla tüm dünyaya hem ülkemizi hem de kendi adlarını duyuracaklardır.”dediği sözlerinin sonunda;

AİLE BİREYLERİNE TAVSİYELERDE “GENÇLERİMİZE ve ÇOCUKLARIMIZA SPORU SEVDİRELİM AMA ÖNCE KENDİNİZ SEVİN”

Artistik Jimnastik sporcusu Yunus Emre Gündoğdu, “Eğer çocuğunuz var ise, lütfen spora gönderin ve spor yaptırın hatta onlarla sizde yapın. Bir ülkenin geliştiğini sporda aldığı başarılara da bakarak anlayabilirsiniz. Gençlerimize ve çocuklarımıza sporu sevdirelim ama önce kendiniz sevin. Çünkü bizden önce sizler onların idolüsünüz.” şeklinde konuştu.


" YUNUS EMRE GÜNDOĞDU TOKAT GAZETESİ’NE KONUŞTU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YUNUS EMRE GÜNDOĞDU TOKAT GAZETESİ’NE KONUŞTU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YUNUS EMRE GÜNDOĞDU TOKAT GAZETESİ’NE KONUŞTU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku