Dolar 27,2106 0.24%
Euro 28,9034 -0.11%
Gram Altın 1.684,99 0,28%
Çeyrek Altın 2.815,00 0,21%
Yarım Altın 5.630,00 0,21%
Tam Altın 11.190,97 0,06%
YouTube’dan kötü haber: Reklam engelleyiciler yasaklanıyor!

YouTube’dan kötü haber: Reklam engelleyiciler yasaklanıyor!

ABONE OL
11 Mayıs 2023, 02:19:46

YouTube, Reklam Engelleme Uygulamalarını Yasaklıyor

YouTube, dünya çapında 2.5 milyardan fazla kullanıcısıyla en popüler video paylaşım platformudur. Platform, birçok içerik üreticiye ev sahipliği yaparken, reklamlar sitenin gelirleri açısından oldukça önemlidir. Ancak, bir kullanıcının şikayet ettiği bir durum olan uzun reklamlar nedeniyle, çoğu kullanıcı reklam engelleyici kullanmaktadır.

Son olarak, YouTube reklam engelleyicilerine karşı bir adım atıyor. Premium abonelik seçeneğiyle reklamsız bir deneyim ve telefonun kilitliyken video izleme özelliği sunan YouTube, artık reklam engelleyicilere izin vermeyecek.

YouTube Premium’a abone olmak istemeyen kullanıcıların reklamların izlenmesini zorunlu hale getireceği düşünülüyor. Bu durum, platformdaki içerik üreticilerinin gelirlerini artırabilir.

YouTube, ödeme yapmayan kullanıcıların reklam izlemesini zorunlu hale getirerek bu politikasını değiştirdi. Bu, platform çalışanlarının dünya çapında bir deney yaptığını ve bunun etkilerinin gelecekte daha net bir şekilde görüleceğini belirtmesinden anlaşılmaktadır.

Şirketin politikası gereği kullanıcılar ya reklam izleyecek ya da YouTube Premium aboneliği gibi ücretli bir seçeneği satın alacaklar. Bu değişikliğin diğer platformların yapmış olduğu bir uygulama olduğu düşünülüyor.

YouTube kullanıcılarını reklam engelleyiciler kullanmamaları için uyarırken, reklamların gelirden sorumlu olduğunu hatırlatıyor. Sonuç olarak, YouTube’un reklam engelleyicilere izin vermeyerek yaptığı bu değişiklik birçok tartışmayı beraberinde getirse de, şirket yönteminden vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

DİKKAT!  Türkiye’de satılan en ucuz sıfır km SUV’lar!
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments