takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

20 Ağustos 2013 - 12:20:19 - 21 Okunma

Yollarımız Çiçek Açacakmış..!

Belediye Başkanı Adnan Çiçek, seçim yatırımlarına bir yenisini ekleyip her zaman yaptığı gibi şehirden uzaklaşıp tepkilere sessiz kalmayı, günahlarından arınmayı tercih edip Ramazanını Umre ziyareti ile geçirdi. Ne diyelim ALLAH kabul etsin.

Tek caddemiz olan GOP Bulvarını kendi yetkisi ile öyle bir böldü ki akıllara ziyan bir projeye (!) imza attı. O da yetmedi nereden aklına geldiyse bilmem ama galiba soyadından esinlenmiş olacak ki ferforjelere çiçek ektirdi. Bundan sonra karşıdan karşıya dumanla işaretleşiriz. Çünkü kendimizi cezaevinde hissediyoruz kaldırımda yürürken.

Olmuyor Sayın Başkan! Çiçek. Bu şehirde yaşayan insanların yaşam tarzlarına siz tek başınıza karar veremezsiniz. Çünkü sizi o makama bizler seçtik. Bizlerin fikirleri de bu nedenle önemlidir. Alternatifler sunmak zorundasınız. Ama yok. Her şeyi siz bilirsiniz. Her yaptığınız doğru her aldığınız karar yerindedir. Sizce de öyle mi Sayın Başkan Çiçek (!)

Bu şehir öyle çiçekle böcekle, iki çakma yol döşemekle güzelleşip gelişemez. Bu ilin öyle yatırımlara ihtiyacı var ki galiba sizin ya aklınıza gelmiyor ya da bunları yapacak gücünüz yok.

Hani nerede 60 projeniz. Nerde kaldı? Altgeçitler… Nerede kaldı katlı otoparklar, nerede kaldı meşhur teleferiklerin… Birçok ilde başlayan kentsel dönüşüm hani nerde? Daha bir mahalleden bile başlayamadınız?

Yoksa siz seçim vaatlerinizi verirken biz Tokatlıları mı kandırdınız?

Bu şehrin insanları bir iki çiçek dikmeye kanacak, yollara taş döşeyen başkana başkan çalışıyor diyerek aldanacak kadar saftirik değildir. Belki sizin oturduğunuz yerden öyle görünebilir ama bilin ki gerçekler acıdır ve hiç de öyle sizin bildiğiniz gibi değildir.

İsterseniz ben size hatırlatayım. Çalışmaya önce oturduğunuz binadan başlayın. Sıvalar dökülmüş, boyası akmış olan bina size de bu kente de yakışmıyor. Bina girişindeki kaldırımlarınızı yeniden düzenleyin, kim bilir mazallah belki ayağınız bir çukura düşer, bir şeye takılır düşersiniz!

İslam aleminde yaşanan çok güzel adetlerden birisi de gurbete ve böyle kutsal mübarek yerlere gidilirken helallik almaktır. Sayın Başkan sizler de çok iyi bilirsiniz ki kul hakkı en büyük günahtır. Giderken bizlerle helalleşmediniz. Onun için bizleri 10 yıldır değiştirmediğin, bu kente yakışmayan, çukur çarık kaldırımlarda yürüttüğün için hakkımızı helal etmiyoruz.

Yazın tozdan, kışın çamurdan geçilmeyen bakımsız mahallelerde bizleri yaşamaya mahkum ettiğin için hakkımızı helal etmiyoruz.

Adeta bu şehre tepeden inme başkan gibi hareket ederek baktığınız için hakkımızı helal etmiyoruz.

Vaat edip yapmadığınız 60 proje ile insanları kandırdığınız için hakkımızı helal etmiyoruz.

Sadece çevrenizdeki insanları önemseyip diğer vatandaşlarımızı önemsemediğiniz için hakkımızı helal etmiyoruz.

Galiba bu kadar hakkımız varken, önce bu kente ve bu kentte yaşayanlara hizmet ederek Umre sevabı alabilirdiniz.

Helallik konusuna değinmişken bir durumda Tokatspor. Tokatspor noktasında da hakkımızı helal etmiyoruz. Yine her zaman yaptığınız gibi başkanı ve yönetimdeki birçok ismi icazet vererek siz atadınız. Tıpkı emir eri gibi. Her ne kadar ben karışmam deseniz de benim inanmadığım gibi bu duruma, kimse de inanmıyor. Talipli, gönüllü ve bu işi gerçekten yapacak olan insanları dışlayarak hep kendi bildiğinizi okudunuz.

Ama her şey bir tarafa bu son olacak Sayın Çiçek (!). Bu kentin aklı başında mantığı ile hareket ederek parti ayrımı yapmadan hizmete bakacak olan insanları sizleri o koltuğa bir daha asla oturtmayacak. Yani acı son yaklaşırken sizin için son sözü o dışladığınız bizler var ya hani kısaca halk dediğimiz, işte bizler söyleyeceğiz. Ve o makamı gerçekten işi gücü millet derdi hizmet olan gerçek memleket sevdalılarına emanet edeceğiz.

Sizlerden ricam boşuna milletin ve devletin parasını çar-çur ederek birilerini zengin etme yoluna giderek israf etmeyin. Nacizane tavsiyem Mart ayına kadar saltanatınızı sürün. Bu Tokat için de bizim için de herkes için de hayırlısı olur.

 

NURETTİN İŞLEROĞLU

"Nurettin İşleroğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku