takip et takip et takip et
Gündem

14 Ekim 2019 - 10:05:25 - 16 Okunma

YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLAR SEVİNDİRİLDİ

Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında, öğrenimine devam eden yetim ve öksüz çocukların ihtiyaçları karşılandı.

Tokat Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Tokat Valiliğince hazırlanan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında, öğrenimine devam eden yetim ve öksüz çocukların ihtiyaçları karşılandı.

Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında, bayramlar ve eğitim öğrenim dönemleri öncesinde öksüz ve yetim çocukların ihtiyaçları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından karşılanıyor. Bu kapsamda Tokat genelinde öğrenimine devam eden öksüz-yetim 1379 çocuk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlendi ve çocukların ihtiyaçları tespit edildi.

Çalışma sonucunda 5500 parça ihtiyaç olan ürün temin edildi.

İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale ile Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi bütçesiyle alınan ürünler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teslim edilerek şefkat elçileri tarafından çocuklara verilmek üzere paketlendi.

Hazırlanan paketler, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerinde ve Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıflarında çalışan ve aynı zamanda Sosyal Destek Hızır Tokat Projesinde görevli Şefkat Elçileri tarafından çocuklar ve yakınları ziyaret edilerek teslim edilecek.


" YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLAR SEVİNDİRİLDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLAR SEVİNDİRİLDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLAR SEVİNDİRİLDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku