Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.299,31 0,89%
Çeyrek Altın 2.291,00 0,88%
Yarım Altın 4.595,00 0,86%
Tam Altın 8.850,65 0,24%
YEŞİLYURT’TA MUHTARLARLA BULUŞMA

YEŞİLYURT’TA MUHTARLARLA BULUŞMA

ABONE OL
04 Eylül 2019, 10:29:31
Köylerin yol, kanalizasyon, çöp sorunları çözülüyor

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Tokat Valiliği tarafından Yeşilyurt’a bağlı köy ve mahalle muhtarlarının katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

Yeşilyurt Kaymakam Vekili Ahmet Vezir Baycar, Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, il ve ilçe daire amirleri katıldığı toplantıda ilçe hükümet konağında muhtarlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların istek ve sorunlarını dinledi.

Muhtarları önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların görevlerinin de vatandaşların işlerini kolaylaştırmak olduğunu ve bu yüzden önemli olduklarını kaydetti.

“Amaç Çözüm Üretmek”

Toplantının gayesinin problemleri yerinde dinleyip, çözüme kavuşturmak olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtarlarımızın dertleri, sıkıntıları nedir bunları dinlemek için bir araya geldik. Muhtarlarımız devletimiz ve vatandaşlarımız arasındaki köprüdür. Çözüm üretmeye beraber gayret edelim. Amacımız meseleleri çözmek. Vatandaşlarımıza doğru bilgi vermek.“ dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, köylerde su sorununun olmaması ve yol, kanalizasyon, çöp gibi sorunların çözülmesi için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını ve yapılmaya devam edileceğini belirtti.

Köylerde yaşayan çocuklar için yine Etüt Tokat, Spor Tokat projeleri başta olmak üzere bütün projelere sahip çıkılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, ihtiyacı olan her çocuğun devletin imkanlarından yararlanması için özellikle takip edilmesini istedi. Devletin her zaman çocukların, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların yanında olduğunu ifade etti.

Daha sonra ilçe müdürlerine sözü vererek ilçede yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, okullarda zenginleştirilmiş kütüphanelerin yapılmasını ve kitap dostu çocukların yetişmesine katkı sağlanması gerektiğini kaydetti.

 “Tarımdan Eğitime Her Alanda Destek Vereceğiz”

Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin işini sonuna kadar takip edeceksiniz çünkü milletimiz için yapılıyor. Spor Tokat’ta, Eğitim Tokat’ta, Sosyal Destek Hızır Tokat’ta, Tarım Tokat’ta ve diğer projelerde de güzel işler yaptınız, daha çok yapacağız. Tokat tarım memleketi bu sebeple biz de derdi dert edinip çiftçimize destek olacağız. Göletleri takip edip, çileği arttıracağız. Çiftçimize kaba yem, nohut, kaz, sertifikalı buğday desteği vereceğiz, bunları takip edeceğiz.” dedi.

DİKKAT!  SERVİSÇİ ESNAFININ ÇÖZÜM BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Sağlık müdüründen Sağlık Tokat ile ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yürütülen ağız ve diş sağlığı programının devam edeceğini belirtti.

Vali Dr. Ozan Balcı, derdi dert edinmenin ve kamu hizmetlerinde yılgınlık göstermeden aşkla şevkle azimle çalışmanın öneminden bahsettiği muhtarlara köy ve mahalle sorunlarıyla yakından ilgilendikleri için teşekkür ederek, vatandaşlara selam gönderdi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments