takip et takip et takip et
Gündem

5 Kasım 2019 - 110 Okunma

YEŞİLIRMAK HAVZASINDAKİ İNSANİ ETKENLER ARAŞTIRILACAK

Abone Ol

Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen 3 NHYP kapsamında Yeşilırmak Havzasında yeraltı ve yerüstü su kaynaklarına olan insani etkilerin gözden geçirilerek havzadaki mevcut su kullanımının ekonomik analizlerinin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığınca yürütülen 3 NHYP kapsamında Nehir Havza Yönetim Planları Hazırlık çalışmaları için Tokat ziyaret edildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında desteklenen “3 Pilot Havzada Nehir Havza Yönetim Planı Kapsamında ekonomik Analiz ve Su verimliliği Çalışmaları için Teknik Yardım Projesi (3 NHYP)” kapsamında Nehir Havza Yönetim Planları Hazırlık çalışmalarında saha ziyaretleri gerçekleştiriliyor.

Bu proje kapsamında Yabancı uzmanların, akademisyenlerin ve bakanlık personelinin yer aldığı ekip Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyaretler kapsamında İl Müdürü V. Halil İbrahim Sever, İl Müdür Yardımcısı Ümit Ok ve Konu Uzmanı Teknik personellerle karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğünün konu ile ilgili olarak görev ve yetkileri kapsamında yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi verildi. Proje kapsamında Tokat’ın içerisinde bulunduğu Yeşilırmak Havzasında yeraltı ve yerüstü su kaynaklarına olan insani etkilerin gözden geçirilerek havzadaki mevcut su kullanımının ekonomik analizlerinin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Tokat Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyaretin ardından proje ekibi Tokat’ta bulunan diğer saha ziyaretlerini gerçekleştirdi.


" YEŞİLIRMAK HAVZASINDAKİ İNSANİ ETKENLER ARAŞTIRILACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YEŞİLIRMAK HAVZASINDAKİ İNSANİ ETKENLER ARAŞTIRILACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YEŞİLIRMAK HAVZASINDAKİ İNSANİ ETKENLER ARAŞTIRILACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku