Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.221,77 0,09%
Çeyrek Altın 2.036,00 0,05%
Yarım Altın 4.071,00 0,02%
Tam Altın 8.096,40 0,92%
YEŞİL ALMUS KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR

YEŞİL ALMUS KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR

ABONE OL
10 Ağustos 2020, 11:59:11

Almus Belediye Başkanı Bekir Özer ve Travel Shop Turkey’in sahibi Murtaza Kalender, Almus turizmini ve ilçede yapılacak yeni projeleri görüşmek için bir araya geldi. Tokat’ın Almus ilçesinin doğal güzelliklerini duyurabilmek ve tanıtabilmek için gayret gösteren Almus Belediye Başkanı Bekir Özer ve Travel Shop Turkey’in sahibi Murtaza Kalender, keşfedilmeyi bekleyen ilçeye herkesi davet etti. Almus’un turizm açısından büyük potansiyele sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Bekir Özer, “Barajımızda irili ufaklı en az 10 tane koy var ve yatırımı bekliyor. Turizmci ve turist bekliyor.” Dedi.

ALMUS İÇİN TANITIM ÇALIŞMALARI

Almus turizmini ve ilçede yapılacak yeni projeleri görüşmek için buluşan Almus Belediye Başkanı Bekir Özer ve TravelShopTurkey’in sahibi Murtaza Kalender ilçenin tanıtımı için çalışmalarını sürdürüyor.  Almus Barajında incelemelerde bulunan Murtaza Kalender yaptığı açıklamada, “Kendimi Ege bölgesinin sahillerinde gibi hissettim.  Ormanın içinde güzel bir baraj, burası gerçekten harika bir yer. Kısa sürede sizin katkılarınızla Türkiye’nin göz bebeği burası olabilir. Turizmci meslektaşlarımız eğer yeni keşfedilmemiş bir yer istiyorsanız kesinlikle Almus, mutlaka gelin görün. Belediye Başkanımız her konuya açık, fedakâr, turizme hazır, Avrupai bir vizyonu var, mutlaka gelin başkanımızla tanışın. Bizde naçizane elimizden geldiğince başkanımızın yanındayız.” Dedi.

“TURİZMCİ VE TURİST BEKLİYORUZ”

Almus’ta bungalov ev projesini başlattıklarını ifade eden ilçe Belediye Başkanı Bekir Özer, “Almus, Anadolu’nun keşfedilmemiş bakir bir alanı. Almus’umuzun 5 bin nüfusu var. Burada turizmle alakalı daha önce hiçbir proje yapılmamış. Bu güzellikteki Almus’umuzda sadece 7 tane odamız var, gelen misafirlerimiz için konaklama yerimiz yok.  Biz turizmle alakalı acilen bir proje başlattık. Baraj gölüne sıfır 35 tane bungalov ev, 1 tanede ana binasını acil olarak devreye aldık. Barajımızın etrafı orman, barajımızda irili ufaklı en az 10 tane koy var ve yatırımı bekliyor. Turizmci ve turist bekliyoruz. Bu koylarımızın hepsi boş. Önümüzde üç, dört yıl var, bu yıllar içerisinde doğru adımları atarsak Almus çok daha farklı olacaktır. İnsanın yaşadığı yerde iki şey olacak, su ve orman. Burada hepsi var. Barajın altında kalan tahmini 6-7 tane köy var.  Burası dalış içinde çok müsait. Suyumuz çok güzel. Almus’umuza yatırımcılarımızı bekliyoruz. Bana ne düşüyorsa her konuda yardıma hazırım ben. Herkesi Almus’a bekliyorum.” Şeklinde konuştu.

yesil almus.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments