Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.221,75 0,08%
Çeyrek Altın 2.036,00 0,05%
Yarım Altın 4.071,00 0,02%
Tam Altın 8.087,15 0,81%
YERLİ ÜRETİM MASA TENİSİ ROBOTU

YERLİ ÜRETİM MASA TENİSİ ROBOTU

ABONE OL
22 Temmuz 2020, 11:39:14

Tokat Almus Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri yazılım ve donanımını kendilerinin geliştirdikleri masa tenisi top atma robotu üretti.

Almus Çok Programlı Anadolu Lisesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Mesut Şahin, Matematik Öğretmeni Ali Kartal ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İsmail İstanbul’un okuldaki öğrencilerinin masa tenisi antrenmanları için birlikte geliştirdikleri top atma robotu kullanıma hazır hale geldi.

YENİ PROJE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Okuldaki öğrencilerinin masa tenisi antrenmanları ve bireysel çalışma yapabilmelerine olanak tanıyan top atma robotu temin etmek isteyen Almus Çok Programlı Anadolu Lisesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Mesut Şahin, piyasadaki tüm robotların yüksek fiyatlı ithal ürün olduğunu gördü. Durumu meslektaşları Matematik Öğretmeni Ali Kartal ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İsmail İstanbul ile paylaşan Şahin, ülkemizde yerli üretimi yapılmayan masa tenisi top atma robotunu meslektaşlarıyla birlikte yapma kararı aldı. Öğretmen arkadaşları ile birlikte altı aylık bir çalışma yaptıklarını ve robotun kullanıma hazır hale geldiğini belirten Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Mesut Şahin, bu projeyi gerçekleştirmedeki en önemli amaçlarının masa tenisi çalışmalarında ihtiyaç duydukları top atma robotunu kendilerinin üreterek bu alanda dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.      

yerli üretim masa tenisi

Yeni proje çalışmalarının devam ettiğini belirten Şahin, “Yerli ve milli cihaz ve teknolojilerin üretimi ve geliştirilmesinde imkanlarımız dahilinde küçük bir katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bizlere. Özellikle müsabakalara katılan sporcularımızın teknik ve taktik çalışmalarındaki performanslarından alınan verimin, daha kısa sürede maksimum seviyelere ulaşmasına imkan tanımaktadır. Biz ürünümüzü sağdan soldan topladığımız açıkçası hurda parçalarla yaklaşık 500-600 TL civarında mal ettik. Bu haliyle bile piyasada satılan ürünlerin yaklaşık yarısından fazlasından daha iyi performans sergileyebilmekte. Şu anda yeni proje çalışmamız var. Özellikle profesyonel sporcuların teknik ve taktik elişim ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilecek bir masa tenisi robotunun, tasarım, donanım ve yazılımı ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Tabi mevcut imkanlarda bu çalışmalar bizleri bil hayli zorlamaktadır. Bu nedenle ilgili kişi, kurum ve kuruluşlardan gerekli desteği de sağlayabilirsek en kısa süre içerisinde yeni projemizin prototipini üretip seri üretim aşamasına geçmek ekip ve kurum olarak en öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır.” İfadelerini kullandı.

yerli uretim masa tenisi.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments