takip et takip et takip et
Gündem

1 Temmuz 2020 - 529 Okunma

YEREL ESNAFTAN KARGO HİZMETİ

Abone Ol

Tokat Bakkallar Odası ile Sürat Kargo arasında yapılan anlaşma ile 10 adet teslimat noktası oluşturuldu

Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası ile Sürat Kargo arasında yapılan anlaşma kapsamında pandemi döneminde vatandaşların kargolarına daha sağlıklı ve hızlı ulaşması amacıyla yerel market ve büfelerin aralarında olduğu 10 adet teslimat noktası oluşturuldu. Vatandaşlar kargolarını kargo şubesine gitmeden bu 10 noktadan teslim alabilecek.

Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası ile Sürat Kargo arasında acente anlaşması yapıldı. Yapılan anlaşma kapsamında Tokat yerel esnafından oluşan 10 farklı noktada kargo teslimat işlemi yapılacak. Vatandaşlar kargolarını şubeye gitmek zorunda kalmadan kendilerine en yakın teslimat noktasından alabilecek. Müşteriler kargo şirketinden ürünlerini kendilerine en yakın teslimat noktasına ulaştırmasını talep edecek. Şirket kargonun bırakıldığı teslimat noktasını vatandaşa bildirerek ürünlerin alınmasını sağlayacak. Böylece şirket ve müşteri arasındaki iletişim kesilmemiş olacak. Uygulama ile pandemi döneminde vatandaşa daha kolay ve hızlı hizmetin yanı sıra yerel esnafa katkı sağlanması amaçlanıyor.

Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Tokat Sürat Kargo ile istişarelerimiz sonucunda Kovid-19 sürecinde özellikle vatandaşlarımızın internet ortamındaki tedarikleri konusunda kargo şirketlerimizin sıkıntı yaşaması, sipariş veren vatandaşlarımızın da kargo şirketine ulaşmada sıkıntı yaşamasından dolayı yerel esnafımızla bir teslimat noktası oluşturduk. Halkımız istek ve talepleri doğrultusunda belirlediğimiz 10 noktadan kendi kargolarını teslim alabilecek. Bu yöntemle pandemi döneminde hem evde kalınması ve sıra beklememesi açısından vatandaş için hizmet sağlanacak. Zaten kargolar esnafa zarar vermedi ama bu sene daha iyi bir şekilde hizmetin ayaklarına gelmesini düşündük. İki taraf için de hayırlı olsun. Bu Türkiye’de ilk anlaşma oldu. Akabinde anlaşmalara vesile olacaktır. Hem Tokat esnafımıza hem de Sürat Kargoya hayırlı uğurlu olsun.”

İLERLEYEN ZAMANLARDA SAYI ARTABİLECEK

Mahallelerde vatandaşların kargolarını rahatlıkla alabilecekleri 10 teslimat noktası oluşturduklarını ve ilerleyen zamanlarda bu sayının artırılabileceğini söyleyen Sürat Kargo Tokat Acente Sorumlusu Osman Destebaşı, uygulamaya ilişkin şunları söyledi:

“Bu sayede kargo müşterilerine daha hızlı ulaşmayı hedefliyoruz. Yoğunluk dolayısıyla müşterilere ulaşma hızımız azaldı maalesef. Hem hızlı teslimat hem müşteriye daha kolay ulaşma hem de mahalle esnafına ticari anlamda fayda sağlamak için bu anlaşmayı yaptık. İki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu Türkiye’de ilk defa denenen bir şey. Başka ticaretlere de yol açacağını düşünüyoruz. Biz insan gücüyle işimizi döndürüyorduk şimdi mahalle esnaflarımız sayesinde daha hızlı ulaşacağız. Hem esnafımıza hem bize destek olacak. Müşterimiz bizden talep edecek; biz de, ‘bakkalınıza kargonuz şu saatlerde bırakılmıştır, bugün şu saatler arasında teslim alabilirsiniz’ diye bilgilendireceğiz. Aramızda iletişim kopukluğu olmayacak. İlk aşamada kargo teslimat noktası olacak. Alt yapı oluşturulduktan sonra kargo teslimi konusu da gündeme gelebilir.”


" YEREL ESNAFTAN KARGO HİZMETİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YEREL ESNAFTAN KARGO HİZMETİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YEREL ESNAFTAN KARGO HİZMETİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku