takip et takip et takip et
Gündem

17 Aralık 2019 - 396 Okunma

YENİDOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ YAPILDI

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulayıcı Eğitimi yapıldı. Eğitim sonrası düzenlenen teorik ve pratik sınav sonucu başarılı olan kursiyerlere eğitim sertifikası verildi.

Tokat Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitme ilişkin yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) 1998 yılından bu yana Ülke genelinde doğumda görev alan tüm sağlık çalışanlarını hedef alan ve başarıyla yürütülen bir hizmet içi eğitim programıdır. Gebeliği tespit edildiği andan itibaren yanında bulunduğumuz anne adaylarının doğum sonunda bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına almalarını sağlamak tüm sağlık çalışanlarının en büyük mutluluğudur.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından bebek ölümlerini önleme çalışmaları doğrultusunda 10-11-12 Aralık 2019 tarihleri arasında yenidoğan canlandırma eğitimi düzenlenmiştir.

Sertifika töreni Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yrd. Dr. Nilay Elibol ve Çocuk Ergen ve Kadın Üreme Sağlığı Birimi Sorumlusu Dr. Gülcan Başara, Eğitim Koordinatörü Dr Mahmut Coşkun Eğitimciler Prof. Dr. Özgür Alparslan, Doç. Dr. Şahin Takçı, Uzm. Dr. Nurşen Çakan, Prm. Turgut Yetigin, Hemşire Yüksel Coşkun ve Ebe Nihal Oflaz’ın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.”


" YENİDOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ YAPILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YENİDOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ YAPILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YENİDOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ YAPILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku