takip et takip et takip et
Gündem

7 Kasım 2018 - 159 Okunma

Yeni Vali Dr. Ozan Balcı görevine başladı

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, “Amacımız hep beraber isteyerek arzulayarak memleketimize hizmet etmek. Hepsinden önemlisi üretmemiz lazım bunu hep birlikte yapacağız. Herkesin fikrine düşüncesine saygım var, hem de ihtiyacım var.” dedi.

            Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarıyla Tokat Valiliğine atanan Dr. Ozan Balcı görevine başladı. Vali Balcı’yı Valilik binası önünde; Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, kaymakamlar, daire müdürleri, STK başkanları ve valilik çalışanları karşıladı.

            Kendisini karşılayanlara teşekkür eden Vali Balcı, daha sonra makamına geçti. Basın mensuplarına açıklama yapan Balcı, Tokat ve bölge insanına ayrı bir sempatisi olduğunu söyledi.        20 yıldır mülkü idare amirliği görevi yaptığını aktaran Balcı, “Tokatlı hemşerilerimize memleketimize, Türk milletine Vali olarak hizmet etme imkanını bize lütfettiği için Rabbimize hamt ediyoruz. Bu şerefli görevi bize inanarak, güvenerek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya da şükranlarımı arz ediyorum. 20 yılıdır mülki idare amiri olarak görev yapıyorum. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımız basınından, çiftçisine, ev hanımından esnafına hepsi bana destek verip dua etti. Bunlar emanet görevler ama milletimize hizmet etme makamları, buralarda milletimizin hayır duaları çok önemli. Bu yüzden milletimize her zaman vefa borcumuz var. Tokat tarihiyle, kültürüyle, insan yapısıyla doğal güzellikleriyle hem Selçuklu döneminde hem Osmanlı döneminde hem de Cumhuriyet döneminde önemli yeri olan ülkemizin kıymetli yerlerinden birisi. Vezirköprü ve Merzifon kaymakamlığı yaptım ilk mesleğe orada başladım bu bölgeleri iyi tanırım. İnsan yapısının güzelliği bana ayrıca özgüven verir. O yüzden bu bölge insanına karşı ayrı bir sempatim olduğunu da ifade etmek isterim. Tokat ürettiği değerlerle memleketimizi renk katmıştır.” diye konuştu.

“HİZMETLER DEVAM EDECEK”

            Vali Balcı, yapılan hizmetlerin devam edeceğini ve yeni hizmetler için çalışmalara başlanacağını belirterek “Hizmetler bitmez şuanda hizmetler devam ediyor ve edecekte inşallah. Benden önce görev yapan Valimiz sayın Ömer Toraman’a da emekleri için ayrıca teşekkür ederim. Bu görevler emanet görevler bayrak yarışı. Amacımız hep beraber isteyerek arzulayarak memleketimize hizmet etmek. Hepsinden değer üretmemiz lazım bunu hep birlikte yapacağız. Herkesin fikrine düşüncesine saygım var, hem de ihtiyacım var. Memleketin işleri içinde herkese de eyvallahımız var. devletimizin gerçek sahibi olan milletimizin işini yaptığımız için onur duyuyorum. Bunu da aşkla severek, ekip çalışması şeklinde adaletle gerçekleştireceğiz. Memleketimizin birliğini kardeşliğine yükselmesine Allah sebebiyet versin. Tokatlı kıymetli insanlarımıza saygılarımı sunuyorum. Bismillah deyip başlıyoruz” şeklinde konuştu.

“BASINI ÖNEMSİYORUM”

            Basın mensuplarını işleri icabı çok önemsediğini  ve yakın bir mesai içerisinde olacağını kaydeden Vali Balcı, “İnşallah basın mensuplarıyla iş icabı hep birada olcağız. Basını önemsediğimi de ifade etmek istiyorum. Çünkü basın kendi adına değil kamu adına bu işi yapıyorsunuz. Denetlemek gözetlemek işleri çok önemli. Bizlerde işlerimizi yaptıkça da yapılan işleri Tokatlı hemşerilerimizle paylaşma anlamında önemli görevleriniz olacak. Çok yakın mesaimizi olacak.” ifadelerini kullandı.

            Vali Balcı daha sonra Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla toplantıda bir araya geldi.

            Toplantı sonrası Valilik binasındaki birimleri ziyaret eden Vali Balcı, personel ile tanışarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.


" Yeni Vali Dr. Ozan Balcı görevine başladı konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Yeni Vali Dr. Ozan Balcı görevine başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Yeni Vali Dr. Ozan Balcı görevine başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku