takip et takip et takip et
Gündem

13 Ekim 2020 - 486 Okunma

YENİ TEDBİR KARARI ALINMADI

Abone Ol

Vaka artış hızının azalması Hıfzıssıhha Meclisi kararlarını etkiledi

Tokat Valiliğince son yapılan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında yeni bir tedbir kararı alınmazken önceden alınan kararların titizlikle uygulanması vurgulandı.

            Tokat’ta vaka artış hızının azalması İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı tedbir kararlarını etkiledi. Son yapılan toplantıda yeni bir tedbir kararı alınmazken önceden alınan kararların titizlikle uygulanmasına devam edileceği bildirildi. Tokat Valiliğinden İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısına ilişkin şu bilgilendirme yapıldı.

“İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 07.10.2020 tarihinde Saat 09.00 da Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Başkanlığında, “Koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında İlimizin Genel Durumunu” görüşmek üzere Kurul Üyelerinin iştiraki ile toplanmıştır.

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının, kamu düzeninin bir parçası olan kamu sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetmek amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararları ile bugüne kadar birçok tedbir kararı alınmış ve uygulamaya geçirilmiştir.

Bu kapsamda;

1. İlimizin koronavirüs yönünden genel durum değerlendirilmesi yapılarak, konu ile ilgili daha önceden alınan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararlarının titizlikle uygulanmasının devamına,

2. Alınan kararın Gereği için Tüm İlçe Kaymakamlıklarına İlgili Kamu Kurum Kuruluşlarına ve meslek odalarına tebliğine, bilgi için Cumhuriyet Başsavcılığına ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Üyelerine gönderilmesine.


" YENİ TEDBİR KARARI ALINMADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YENİ TEDBİR KARARI ALINMADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YENİ TEDBİR KARARI ALINMADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku