takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

16 Nisan 2015 - 12:57:19 - 52 Okunma

Yeni Stadyumumuz

Belediye Başkanımız sayın Eyüp Eroğlu’nun basına yaptığı açıklamalarda tarihi Gaziosmanpaşa Stadyumu’nun yerine Tokat’ımıza yeni bir stat kazandırmak için çalışmaların bahsedilmiş. Kendilerine bir Tokatlı sporsever olarak teşekkürlerimizi bildiririz. Ancak yeni yapılacak stadyumun da şehrin dışındaki bir yerlere yapılmamasının mahsurlarını belirtmek isteriz. Bu konuda elli yılını Tokat’ın sporuna vermiş Tokatlı bir sporsever olarak yeni bir stat yapmak için yer aramaktansa GOP. Stadyumu’nun çehresini değiştirerek yeni bir stat haline getirilmesi en doğru karar olacağı kanaatindeyiz.

Bu kararanında doğruluk derecesini şöyle açıklamak isteriz

1)    GOP. Stadyumu 75 yıllık bir tarihi eser konumundadır. Tokat’ımızın amatör küme Tokatspor’umuzun üçüncü lig ve 2. ligde maçlarının oynadığı, başta 19 Mayıs Bayramı olmak üzere zaman zaman Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan bayramlarının çok yapıldığı, Tokat’ımıza uçakla gelen Cumhurbaşkanımızı, Başbakanlarımızın uçaklarının indikleri meydanlıktır.

2)    GOP Stadyumu’nun yeri ne olursa olsun çok yakın gibi görünse de şehrin dışına yapılacak olan bir stadın sporseverleri spordan koparmış olur. Tokatspor’umuza da zarar vermiş olur.

3)    Ülkemizde şehirlerin dışına yapılan stadyumların istenilen faydalar alınmadığı görünmüştür. Örnekleri İstanbul’daki ülkemizin en büyük stadı olan Olimpiyat Stadı milli müsabakalar dahi yapılmayan ancak statları çeşitli sebeplerden ötürü kapalı olan takımların maçlarını yaptıkları stat konumundadır. Statları şehrin dışına yapılan komşu vilayetimiz saydığımız Kayseri’deki Kadir Has Stadyumu, Kayserispor severlerin belediyenin ücretsiz otobüs kaldırdığı halde maça gidilmiyor. Bu yüzdendir ki maalesef Kayserispor 1. ligde küme düşmüştür. İyi niyetle şehirlerin dışına yapılan statlar istenilen seyirci potansiyeline kavuşamadığı için fayda yerine zarar getirmiştir.

4)    Tokat’ımızın Uzunburun mevkiinde genelde amatör küme maçlarımızın yapıldığı sentetik çim saha ile Tokatspor’umuzun antrenmanlarını yaptığı tesisimizin içindeki çim saha amatör küme maçlarını şehirlerarası akademi ligi maçlarımıza bu kategorilerde oynayan bazı futbolcuların anne ve babalarının, birde çok hasta futbol seyircileri ve müsabakalarının görevlileri yer aldıkları futbol müsabakaları oynanmaktadır. Bu hal Tokat’taki amatör küme maçlarına ilginin azalmasına sebep olmuştur.

5)    Uzunburun mevkiinde yapılan Ali Yücel Kapalı Salonu ve Güreş Eğitim Merkezinden de istenilen faydalar alınamamaktadır. Kapalı salonda Türkiye çapında grup kademe şampiyonluk maçları oynanmasına rağmen kimsenin bunlardan haberi bile olmamaktadır. En azından Tokat’ımızı voleybolda temsil eden Plevnespor voleybol maçlarını yeni yapılan bu salonda değil de GOP. Stadyumunun yanındaki Hüseyin Akbaş Salonu’nda yapmaktadır, seyircilerinin gelmesi düşüncesi ile…  Güreş Eğitim Merkezinde de çalışan genç güreşçiler tam bir hapishane havasında kaldıkları için psikolojileri bozulduğundan verimli çalışma yapamıyorlar.

6)    Şehrin dışına yapılan bir stadyumunda GOP. Stadyumu’nun yanında bulunan idari binalarımızın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi gibi yerlerden uzakta olan bu da çok çeşitli meseleleri ortaya koyacaktır.

7)    GOP Stadyumu’nun bulunduğu yeri deprem sahası olduğu şayet hal böyle ise stadyumun yanında bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binası, Ali Şevki Erek yüzme havuzu en son yılda yapılan Gençlik Merkezi aynı saha içerisinde değil mi? Şu iyi bilinmeli ki Tokat bilhassa GOP. Stadyumu’nun bulunduğu mevkii Turhal ve Niksar’a doğru giden tüm yerler deprem sahası içinde bulunmaktadır. Yeni stadyumu nereye yaparsak yapalım bu tehlike vardır.

8)    Yeni stadyum için yer aramaktansa GOP. Stadyumu’nun yeri gerekirse tüm tribünleri yıkılarak düşünülen güzel bir stat yapılabilir. Bu Tokatspor için de en doğru yol olacağı kanaatindeyiz.

Sayın Belediye Başkanımız güzel bir eser yapmak istiyorsa bu yolda çalışmalar yapması doğrudur.

 

Biz sporseverler olarak sayın Belediye Başkanımıza GOP. Stadyumu’nun yerini GOP Arena Stadyumu yapılmasını bekliyor, işin de doğrusunun bu olduğunu belirtiyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku