takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

12 Mart 2013 - 08:42:06 - 4 Okunma

Yeni Malatya’ya beklenmedik tarife

Tokatspor kendi evinde kendi seyircisi önünde istim üzerinde bir maça çıktı ve 1-1 berabere kaldı. Kora kor geçeceği tahmin edilen bu zor maçta Bordo-Beyazlılar beklenen futbolu ortaya koyamadı. Yeni Malatyaspor da öyle ahım şahım bir top oynamadı ama daha atak olması beklenen, rakibi zorlayacak konuma sahip Tokatspor’un sahada varlığını bile pek hissettirememesi, önümüzdeki maçlarda Tokatspor’un durumu, konumu ne olur sorusunun yanıtını derin derin düşündürmeye başladı.

Maçtan çıkan taraftarlar “-Kendi sahamızda hem de play off yolunda rakibimize puan verdik.”, “-Ne oynadın ki, fazlasını hak ettin mi?” diye söylendiler.

İki söylenen de doğru, hem bir maç eksiği ile Tokatspor’un 5 puan gerisinden gelen ve play off maçları oynayacak ilk 5 takım arasına girmek için bizi en fazla zorlayacak ekip gibi görünen Yeni Malatyaspor’a puan kaptırmak kulübü zor durumda bıraktı hem de ne futbol oynadık ki?

Yeni Malatyaspor’la 5 puanlık farkı koruyoruz ama Kırklarelispor 1 puan arkamıza kadar geldi, ensemize dayandı. Allah’tan Alanyaspor, Kızılcahamam, Bayrampaşa yenildi,  Altay berabere kaldı. Tokatspor’un puan kaybettiği bir haftada şimdi bu sonuçlara bakıp da;

-Yahu Allah bu takıma yürü ya kulum diyor, adamakıllı bir sahip çıksanız da, bir şeyler olsa…

Demek geliyor insanın içinden.

Lütfen! Futbolcu kardeşlerim yürü ya kulum lafını yanlış anlamasınlar, o sözün gelişi… Allah size koş ya kulum diyor, biraz daha koşsanız da takımı hep beraber alkışlasak nasıl olur?

Bu takım niye yeterince koşmuyor, kardeşim insan çalım yer, kapasitesi yetmez anlarım ama koşmasını da mı bilmiyorsun yoksa koşmak mı istemiyorsun?

Herkeste beklenti büyük ama kazın ayağı da öyle demiyor.

Takımın her şeyden önce morale ihtiyacı var, tabii bu moralin en büyük yanını da para oluşturuyor.

Acaba buralarda bir eksik mi var? Bu takım koşamıyor mu, koşmuyor mu? diye insan düşünüyor ister istemez.

Yeni Malatya maçında Tokatspor’un orta sahası neredeyse langırt (!) orta sahası gibi oynadı. Bulunduğu yerde çakılı, adam kovalamayan, defansa ve ofansa çok az yardım eden bir görüntü çizdi.

Defans önceki maçlara göre daha iyiydi ama orta saha çalışmayınca her topu kucağınızda buluyorsunuz. Forvet de pozisyon bulmakta zorlandı, orta saha adam eksiltmezse nereye sarkacaksınız?

Bu önemli maç öncesi, Kaleci Erhan, Emin Yalın cumartesi günü ter idmanında başlayan tepkilerini devam ettirince maç kadrosundan çıkarıldı. Aldığım duyumlara göre, takımın hocası Namık Altunsoy tarafından süresiz kadro dışı bırakılmaları konusunda yönetime durum raporla bildirilmiş. Cumartesi günü yani maçtan bir gün önce Kaleci Erhan ve Emin Yalın “yarın ki maçta oynarsak devam ederiz yoksa takımı bırakır, gideriz” edasıyla tehditvari bir tavır ortaya koyup bunu teknik heyet ve Aytunç Bozkurt’un önünde de sergileyince maç kadrosundan çıkartılmış.

Şimdi bu iki futbolcu zeki ve çevik olabilir ama sizce ahlaklı mı? Önemli bir maç öncesi hem de tehditle kadroya girmeye çalışacaksınız,

Vah benim Türk futbolum vah!

Haaa, maç kadrosu henüz açıklanmamış, belki de kadrodalar. Ama önemli bir maç arifesinde böyle bir tavır sergilemek son derece üzücü…

Bundan sonra ne olur?

Bu hamur çok su kaldırır, köprünün altından daha çok sular akar. Mevcut futbolcularla Tokatspor’un en üst seviyede başarılı olacağına inancım sonsuz..

Bakarsınız bu hafta Balıkesir’i deplasmanda yenmişiz veya berabere kalmışız. Futbol bu, belli mi olur?

Haydi Çocuklar!!! Göreyim sizi…

Sevgili Erhan ve Emin kardeşim;

FORMA VERİLMEZ ALINIR, OYNADIĞIN FUTBOLLA VE GÖSTERDİĞİN PERFORMANSLA HEM DE SÖKE SÖKE ALINIR. Ama bunun yolu tehdit olmasa gerek.

"Mehmet Demir" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku