takip et takip et takip et
Gündem

20 Ocak 2020 - 232 Okunma

YAZMACILAR HANINDA ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Tokat Yeniyurt Mahallesi Yaş Sebze ve Meyve Hali yanında bulunan Yazmacılar Hanı üretim tesisinde sabah saat 06.00 civarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Tokat Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra, çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri ile Polis tomalarının müdahale ettiği yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken işyerlerinde büyük maddi hasar meydana geldi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ile birlikte Tokat Sebze Halinin yanında bulunan Yazmacılar Hanında meydana gelen yangının söndürme çalışmalarını inceledi ve itfaiye yetkililerinden bilgi aldı. Yeniyurt Mahallesi Yazmacılar Hanında meydana gelen yangında can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı “Yangında zarar gören esnaflarımızın yanındayız. Belediye Başkanımızla birlikte, esnafımıza maddi ve manevi her türlü desteğe hazırız. Buradaki esnaflarımıza gereken desteği en kısa sürede sağlayacağız. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

“HASARLARI GİDERMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Yangının kısa sürede kontrol altına alındığını belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Yangının yanıcı maddelerin etkisi ile büyümesi sonucu çevre ilçelerimizden gelen takviye itfaiye ekipleri ve Polis tomalarımızın yardımlarıyla kısa sürede yangını kontrol altına aldık. Can kaybının olmadığı yangında büyük çaplı maddi hasar meydana geldi Yazmacılar Hanı esnaflarımıza büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim her türlü felaketlerden cümlemizi muhafaza eylesin. Sayın Valimiz ile birlikte ilk anlardan itibaren olay yerine intikal ederek tüm ekiplerimizle yangın bölgesinde esnaf kardeşlerimizin yanında olduk. Allah’ın izni ile maddi hasarları gidermek için elimizden geleni yapacağız.
Tüm Tokatlı hemşehrilerime bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” İfadelerini kullandı.

İşyerlerinin zarar gördüğü yangında herhangi bir can kaybı olmazken, maddi hasar meydana geldi. Yangınla ilgili incelemeler sürüyor.


" YAZMACILAR HANINDA ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YAZMACILAR HANINDA ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YAZMACILAR HANINDA ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku