takip et takip et takip et
Gündem

6 Temmuz 2020 - 275 Okunma

“YAZI KURUMUN AYNASIDIR”

Abone Ol

Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Eğitim

Tokat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yapmakta olan personellere 10.06.2020 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak uygulanmaya başlayan “Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar” hakkında bilgilendirme yapıldı.

İl Müdürlüğü toplantı salonunda sosyal mesafe korunarak ve maskeler takılarak yapılan bilgilendirmeden önce personele hitapta bulunan İl Müdürü Mahmut Özdemir, “İl Müdürlüğü olarak daha önce hem idarecilerimize hem de personellerimize Resmi Yazışmalarda Uyulması Gereken Usul ve Esaslar hakkında bir eğitim düzenlemiştik. Sizler zaten gerek Bakanlığımız ile gerek diğer kurumlar ile yapılan yazışmalarda gerekli bütün hassasiyeti göstererek işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Ancak 10.06.2020 tarihinde, güvenli elektronik imza kullanılarak elektronik ortamda veya el yazısıyla atılan imza ile fiziksel ortamda yapılan resmî yazışmalara ilişkin kuralları belirlemek, bilgi veya belge alışverişini, hızlı ve güvenli bir biçimde yürütmek, uygulama birliğini sağlamak amacıyla bir yönetmelik  yayınlandı. Bu yönetmelik ile değişen kurallar ve yöntemleri sizlerle paylaşmak istedik. “dedi.

Sözlerinin devamında Özdemir, “Yazı kurumun aynasıdır” diyerek yayınlanan bu yönetmelikte yapılan değişiklikleri herkesin en kısa sürede yazışmalarda uygulamasını istedi ve sözlerine son verdi.

Toplantı devamında İl Müdür Yardımcısı Osman Erdem hazırladığı sunum ile Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile yapılan değişiklikleri personelle paylaştıktan sonra toplantı sonlandırıldı.


" “YAZI KURUMUN AYNASIDIR” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere “YAZI KURUMUN AYNASIDIR” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda “YAZI KURUMUN AYNASIDIR” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku