takip et takip et takip et
Gündem

28 Eylül 2020 - 367 Okunma

YAZAR YALÇIN’IN KİTABI 3. BASKISIYLA YENİDEN YAYINLANIYOR

Abone Ol

İlimiz işitme engelli Yazarı Turan Yalçın’ın kaleme aldığı “Recep Yazıcıoğlu’nun Liderlik Sırları” isimli kitabı 3. baskı ile yakında yeniden yayınlanacak. Okuyucularla tekrar buluşacak olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden yazar Yalçın, kitabın Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri başta olmak üzere vali ve kaymakam olmak isteyenlere güzel bir kaynak olduğunu ifade etti. Yalçın, “Kitaba şimdiden desteklerini açıklayan yerel yöneticilere, başta kitap dostu Valimiz Dr. Ozan Balcı olmak üzere, öğrencilerine tavsiye edecek olan Gaziosmanpaşa Üniversitesi Niksar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler Öğretim Üyesi Onur Binbaş’a teşekkürlerimi iletiyorum.” Dedi.

TEKRAR OKUYUCULARLA BULUŞUYOR

İlimiz işitme engelli Yazarı Turan Yalçın, Recep Yazıcıoğlu’nun Tokat’ta Valilik yaptığı dönemde lise ve üniversite öğrencisi olarak Sesimiz Gazetesinde yazılar yazmıştı. Vali Yazıcıoğlu’nu yazıları, şiirleri ile her zaman destekleyen Yalçın, Vali Yazıcıoğlu öldükten sonra da  “kişisel gelişim” dergilerinde Vali beyi anlatan yazılara imza atmıştı, Recep Yazıcıoğlu’nu vali, kaymakam olmak isteyen ve kendini geliştirmek isteyenlere örnek göstermişti.

2010 yılında Akis Yayınları sahibi Adem Özbay’ın önerisi ile “Hizmetkar Lider Recep Yazıcıoğlu”  adıyla bir kitap kaleme alan Yalçın, Vali Beyin Tokat’ta yaptıkları çalışmaları gazete manşetleri ve kaynaklara dayanarak anlatmış, valinin liderlik sırları ve kişisel özelliklerini de saymıştı.Zamanın Tokat Valisi Şerif Yılmaz ise kitaba önsöz yazmıştı. Kitap 2013 yılında Az Kitap tarafından “Recep Yazıcıoğlu’nun Liderlik Sırları” adı ile yeniden yayınlanmış ve zamanın Tokat Valisi Mustafa  Taşkesen ile  merhum Valinin Kardeşi  Prof. Dr. Mustafa Sait Yazıcıoğlu  kitaba önsöz yazarak katkıda bulunmuşlardı. Kitabını gittiği yerlerde vali ve kaymakamlara sunan Yalçın, okurlardan gelen talep üzerine 3. baskı ile yakında yeniden kitabının yayınlanacağını söyledi. Kitabın 3. Baskısında Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve eski Bakanımız Ali Şevki Erek’in de önsöz yazdığını belirten Yalçın, emekli öğretmenlerin ve çok sayıda insanında anılarını paylaştıklarını söyledi.

RECEP YAZICIOĞLU’NUN LİDERLİK SIRLARI 3. BASKI

Yalçın yaptığı açıklama, “ Bu kitabı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Niksar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yerel Yönetimler Öğretim Üyesi Onur Binbaşgeçtiğimiz yıllarda öğrencilere tavsiye etti,  beni de ikidefa öğrencilere konuşma yapmaya davet etti.Onur Binbaş’ın bu sene  1 ve 2. sınıf  öğrencilerine bu kitabı yardımcı ders kitabı olarak okutacağını da belirtti. Kitap Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileri ile kaymakam vali olmak isteyenlere güzel bir kaynak. Pek çok Öğretim Üyesi de Recep Yazıcıoğlu’nu anlatan doktora ve yüksek lisans tezlerinde kitabımı genişçe kaynak olarak gösterdi.Kitabın çıkması ile okullarda Recep Yazıcıoğlu’nu anlatan konuşmalara davet edildim. Kitabımın gençlere özellikle üniversitelilere güzel bir liderlik kitabı olarak faydalı olacağına inanıyorum. Recep Yazıcıoğlu’nu mutlaka gelecek nesillere tanıtmalıyız, kitap çıkıncaimkanlar ölçüsünde herkesin kitabı alarak yakın akraba, komşu,  öğrencilere hediye etmeleri,  hem hediye eden hem de hediye edilen insanlar için güzel bir sosyal sorumluluk ve öğrenme faaliyeti olacaktır. Kitaba şimdiden desteklerini açıklayan yerel yöneticilere Başta kitap dostu  Valimiz Dr. Ozan Balcı  olmak üzere öğrencilerine tavsiye edecek OnurBinbaş’a teşekkürlerimi iletiyorum.” Dedi.


" YAZAR YALÇIN’IN KİTABI 3. BASKISIYLA YENİDEN YAYINLANIYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YAZAR YALÇIN’IN KİTABI 3. BASKISIYLA YENİDEN YAYINLANIYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YAZAR YALÇIN’IN KİTABI 3. BASKISIYLA YENİDEN YAYINLANIYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku