takip et takip et takip et
Gündem

17 Eylül 2020 - 456 Okunma

YAZAR BAĞ, ESNAFIN AHİLİK HAFTASINI KUTLADI

Abone Ol

Tokat Gazetesi köşe yazarı Ayla Bağ, Tokat’ın yöresel el sanatlarına ışık tutacak “Yaşayan Efsaneler İlk Tek ve Son Ustalar “ isimli ikinci kitabında hayat hikâyelerini kaleme aldığı ustalara ziyaret gerçekleştiriyor. Ziyaretlerinde yeni kitabını hediye eden Yazar Ayla Bağ, salgın sürecinde özveriyle çalışan ustalara çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Ustaların ahilik haftasını kutlayan Bağ, “Türk Milletinin, asırlar boyunca Anadolu’daki varlığı içerisinde yer alan ve köklü geleneklerinden olan Ahilik geleneği; akıl, ahlak, bilim ve çalışma prensipleri üzerine kurulu, sevgi, kardeşlik ve karşılıklı dayanışma kurallarını benimseyen, Türk milletine has bir kültür hazinesidir. Ekonomik ve sosyal hayatımızın gelişmesinde önemli yeri olan Ahilik kültürü, esnaf, zanaatkarlar ve ustalarımız tarafından günümüze kadar yaşatılarak aktarılmış bir geleneğimizdir. İnsana saygı ve sevgiyi işleyen Ahilik, haksız rekabeti ortadan kaldıran, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan, kaliteli üretimi benimseyen bir gelenek ayrıca geçmişte yaşanmış, bugün yaşanan ve gelecekte de yaşanacak gerçek bir yaşam disiplinidir. Tüm esnaflarımızın ve ustalarımızın ahiler haftası kutlu olsun. Güzelliklerde buluşmak dileğiyle.” Dedi.


" YAZAR BAĞ, ESNAFIN AHİLİK HAFTASINI KUTLADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YAZAR BAĞ, ESNAFIN AHİLİK HAFTASINI KUTLADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YAZAR BAĞ, ESNAFIN AHİLİK HAFTASINI KUTLADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku