Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.211,97 -0,66%
Çeyrek Altın 2.036,00 -0,20%
Bitcoin 526600 -2.73806%
Ethereum 33592 -3.37518%
Yarım Altın 4.066,00 -0,37%
Tam Altın 8.104,35 0,73%
YATIRIM GEZİLERİNDEN GAZETECİ NOTLARI

YATIRIM GEZİLERİNDEN GAZETECİ NOTLARI

ABONE OL
25 Eylül 2019, 10:35:18
Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan ile ilimiz merkez ve ilçelerimizde yatırımı devam eden, bitme aşamasına gelen kamu yatırımlarını gezmesinde sıra Reşadiye, Başçiftlik ve Niksar ilçelerimizdeki yatırımlardaydı.

Ziyaretleri takip eden gazeteci Fatih Kılıç’ın aktardığı notlar şöyle oldu:

HAYVANCILIK BEREKETİ
Bereketli Belediyesi Eski Turaç mevkiinde Gürsel – Sevgi Kaplan çifti TKDK’dan yüzde 70 hibeyle yüzde 30’unun kendileri karşılayarak yaptırdıkları ahır ve eklerinde 2 ay önce kredi desteği ile 30 büyükbaş hayvan temin etti. Bugün 39 baş oldu, önceki gün akşam yeni doğum yapan inek ve yavrusu günün bereketi olarak gösterildi.

**

ÇİLEK FİDESİ ÜRETTİ, ÖZEL İDARE SATIN ALACAK
Tokat’ımızda 120 dönüm alanda ekilen ÇİLEK için özel bir ilgi var. Vali Ozan Balcı, Bostankolu köyünde DOKAP kapsamında çilek üreten çiftçinin kendi tarlasında ürettiği 25 bin adet fideyi tanesi 50 kuruştan alınmasını istedi, böylesi bir üretimi başaran çiftçiyi taktir etti, çalışkanlığından ötürü desteklediğini gösterdi.

**

HASANŞEYH’E DEK YOL ASFALTLANACAK

Hasanşeyh Beldesine dek 3 km.lik yol da bu sene asfaltlanacak.
Reşadiye’nin belde ve köylerine ulaşımda büyük bir önem arz eden Güvendik – Baydarlı Grup yolunda hali hazırda devam eden asfalt yol çalışmaları bu sene için 11 km. iken Milletvekili Mustafa Arslan’ın “bu yoldan 11 km. sonrası Hasanşeyh Beldesine 3 km kalıyor, başlamışken o 3 km.lik asfaltı da yapalım, Hasanşeyh’e varsın” deyince, Vali Ozan Balcı İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Saffet Güngör’e talimat verdi ve “3 km.lik bölümü önümüzdeki seneye kalmadan bu sene bitirelim.” dedi. Yolun asfaltlanacağı Hasanşeyh ziyaretinde Belediye Başkanı Recep Külekçi’ye söylendi.

**

SU DEPOLARINA TEMİZLİK

Köylerdeki su depolarının temizliği için Kaymakamlıklara yazı gönderilecek.
Vali Ozan Balcı ve Milletvekili Mustafa Arslan’ın yatırım gezilerinde Reşadiye ilçemiz Yeşilyurt Köyünde yapımı tamamlanan 50 metreküplük su deposu görüldü. Vali Balcı bu vesile ile tüm Kaymakamlıklara su depolarının temizliği için yazı gönderilmesini not aldırdı.

**

ŞEHİT BABASININ İSTEĞİ…
Vali Ozan Balcı ve Milletvekili Mustafa Arslan’ın gezilerinde yatırımlara dair bilgilendirmelerin yanı sıra vatandaşlardan gelen taleplere de yanıt veriliyor.
Reşadiye ilçemiz Bostankolu Köyünden şehit Babası Mustafa Yıldız, 2 km.lik yol için kırıcı kepçe istedi. Vali Balcı, “Şehit babamızın işini halledelim” diye Kaymakam ve İl Özel İdaresi Yetkilisine talimat verdi “işini halledin ve bana da özel bilgi verin” dedi.

**

BAŞÇİFTLİK İÇİN GÜNÜN MESAJI: TARIMDA P – Ç – K…
Başçiftlik için BEYAZ PATATES öne çıkarken bugünlerde ÇİLEK ve dikimi yapılacak KİRAZ ile ekonomiye katkısı artacak…

**

MİLLET ÇİLEK YESİN…
Çalışkanlık, toprağa yatırım kazandırıyor. Reşadiye Bostankolu köyünde DOKAP kapsamında çilek üretimi yapılıyor. Vali Ozan Balcı “millet çilek yesin” dedi ve çiftçinin bir dönümlük alanının iki dönüme çıkarılması için fide desteği verilmesini söyledi. Fideyi bizzat yerinde Reşadiye’de üreten çiftçiden fide alınmasını istedi.

İl Özel İdare ve DOKAP desteği ile 120 dönüm çilek dikildiği, 2020 hedefinin 200 dönüm olduğu belirtildi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments