Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.474,08 0,88%
Çeyrek Altın 2.460,00 1,19%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.686,87 -0,52%
Yapay zeka ve robotik çözümlerle kimsenin yapamadığını yapıyorlar!

Yapay zeka ve robotik çözümlerle kimsenin yapamadığını yapıyorlar!

ABONE OL
07 Mayıs 2023, 16:01:19

TurkNet ile Werover CEO’su Balca Yılmaz ile Yapay Zeka ve Robotik Çözümler Konuşuluyor

Girişimcilik ve internet günümüzde oldukça önemli ikili. Werover CEO’su Balca Yılmaz ile yapılan röportajda bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Sürecin başarıya ulaşmasında Türkiye’deki en hızlı internet bağlantılarından biri olan TurkNet’in önemi de göze çarpmaktadır.

Werover firması yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Su altındaki cihazlar için Searover, rüzgar enerjisi için Windrover ve güneş enerjisi için Solarrover adı altında hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler, yapay zeka, nesnelerin interneti ve robotik çözümler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Searover, hidroelektrik santrallerinde çatlaklar, sedimantasyonlar ve hasarları tespit etmek için üç boyutlu haritalama teknolojisi ve robotik sistemleri kullanır. Bu sayede, suyun boşaltılmaya gerek kalmadan tünelin içindeki sorunlar tespit edilebilir ve bakım planlaması yapılabilir.

Windrover, rüzgar türbini kanatlarına yerleştirilen sensörler vasıtasıyla kanat bakım ve onarım maliyetlerini en aza indirmek için bir yazılım çözümü sunmaktadır. Yapılan işlemler sayesinde rüzgar türbininin bakım faaliyetleri daha kolay ve güvenilir hale getirilir.

Solarrover, güneş panellerinin temizliği sırasında çatlak tespiti yaparak risk planlaması yapmaktadır. SCADA verilerinin işlenmesiyle tüm santraldeki hasarlar tespit edilebilir ve enerji üretimine olan etkileri hesaplanabilir.

Werover’un yenilikçi teknolojileri sayesinde enerji santrallerinin sürdürülebilirliği artırılmakta ve verimliliği sağlanmaktadır. Bu sayede, santrallerin ekonomik ömrü uzarken, ham madde ve enerji tasarrufu sağlanır.

Sonuçta, Werover’un girişimi, yenilenebilir enerji sektöründe teknolojik açıdan yeni bir adım oldu. Hem girişimcinin çabaları hem de TurkNet’in hızlı internet bağlantıları sayesinde hedeflerine ulaşıldı.

DİKKAT!  Tokat Huawei Telefon Tamiri
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler