takip et takip et takip et
Gündem

21 Ocak 2020 - 472 Okunma

YANGINDA MAĞDUR OLAN ESNAFA DEVLET ELİ

Geçtiğimiz günlerde çıkan yangında maddi hasara uğrayan Yazmacılar Hanında esnaflarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, “El ele vererek,  bu olayın üstesinden geleceğiz. Öncelikle size yer bulacağız. Esnaf arkadaşların zararları hemen tespit edilecek, bunları telafi yoluna gideceğiz. İnşallah sizi eski yerinize ve güzel günlerinize kavuşturacağız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, geçtiğimiz günlerde çıkan yangında maddi hasara uğrayan Yeniyurt Mahallesindeki Tokat Sebze Hali yanında bulunan Yazmacılar Hanında esnaflarla bir araya gelerek yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu TESOB Başkanı Fehmi Çankaya ile Yazmacılar Hanında yangında zarar gören işyerinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, esnaflara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Devlet olarak her zaman vatandaşların yanlarında olduklarını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Öncelikle büyük geçmiş olsun diyorum. Burada sadece mallarınız yanmadı, hatıralarınız da var, yaşanmışlığınız var. Hepimiz çok üzüldük.  Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Kimsenin burnu kanamadı.  Kayıplarınızı devletimizin, milletimizin imkanları ile yerine koyarız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Sizler sadece birer esnaf değilsiniz. Sizler aynı zamanda Tokat’ın kültürüne, turizmine, aşına, istihdamına, Tokat’ın tanıtıma katkı sağlayan birer sanatçısınız.  Türkiye’deki en önemli kültürlerden biri olan yazmacılık kültürünü yaşatan birer sanatçısınız. Biz de hep beraber el ele vererek,  bu olayın üstesinden geleceğiz. Öncelikle size yer bulacağız. Esnaf arkadaşların zararları hemen tespit edilecek, bunları telafi yoluna gideceğiz. Can kaybı olmaması tek tesellimiz. İnşallah sizi eski yerinize ve güzel günlerinize kavuşturacağız. Hepinize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum, üzüntünüzü paylaşıyorum, devletimizin milletimizin sizi ayağa kaldıracak gücü imkanı var.” diye konuştu.

TOKAT’A DEĞER KATAN ESNAFLARIMIZIN YARASINI BİRAN ÖNCE SARACAĞIZ

Tokat’a değer katan ve yazmacılık sanatını sürdüren esnafların yararlarını biran önce saracaklarını söyleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, “tek tesellimiz can kaybı olmamasıdır.” dedi.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada, “Şahsım adına halen olayın tesiri üzerimde. Sabah erken saatlerinde başlayan yangın, hepimizi derinden üzdü. Hepimiz birlikte bu yaraları saracağız. Belediyemiz ve diğer kurumlarımızla ortaklaşa elimizi taşın altına koyarak, Tokat’ın sembolü olan, Tokat’a değer katan esnaflarımızın yanlarında olacak, bu işi saracak ve yoluna koyacağız. Tokat yardım edenler, yardım etmeyi sevenler diyardır. Bizler de tüm Tokatlılar olarak burada esnafımın her daim yanında olacağız. Tesellimiz herhangi bir cana bir şey olmamasıdır. Tüm esnaflarımıza geçmiş olsun” dedi.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve Esnaf Odaları Birlik Başkanı Fehmi Çankaya, yazmacılar esnafının yaralarını sarmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtirken, Milletvekili Av. Mustafa Arslan ise buradaki esnafları öncelikle acilen bir yere taşıyarak, üretime başlamalarını sağlayacağız dedi.

ESNAFLARIMIZIN ÜRETİME BAŞLAMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Milletvekili Av. Mustafa Arslan yaptığı konuşmada, “Buradaki esnaf kardeşlerimizin yıllardır biriktirdiği, bir araya getirdiği sermayeleri, emekleri bir anda gitti. Yerel yönetim olarak belediyemiz, Merkezi yönetim olarak Cumhurbaşkanımızı temsilen Sayın Valimiz bütün ihtiyaçlarını gidermek için her türlü gayreti sarf ediyorlar. Bizler de yaraları sarmak için bir an önce çalışmalarımıza başladık. Öncelikle buradaki esnafımızı biran önce yeni bir alana taşıyarak, üretime, imalata yeniden başlamalarını sağlamaktır. Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızın koordinasyonunda bu alanı yenileyerek daha güzel bir çalışma ortamı sağlayacağız. Bu bizim, Tokatlıların boynunun borcudur. Tüm Tokatlılar sizin yanınızda sizinle birlikte” dedi.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise, “Anadolu’da bir kültür olan 400 deseniyle otantik üretim yapılan Tokat Yazmacılar hanında çıkan yangın sonucu esnaflarımız büyük zarar gördü. Esnaflarımızın yanında olmak ve inceleme yapmak için kullanılamaz hale gelen yazmacılar hanındayız. İlimize ve yazmacı sanatkarlarımıza çok büyük geçmiş olsun. Can kaybı olmaması tek tesellimiz. En kısa sürede Yazmacılar hanının onarımı ve emeği ile geçinen sanatkarımızın üretime başlaması için üzerimize düşeni Valilik, Belediye, Meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve bizler yapacağız.” ifadelerini kullandı.


" YANGINDA MAĞDUR OLAN ESNAFA DEVLET ELİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere YANGINDA MAĞDUR OLAN ESNAFA DEVLET ELİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda YANGINDA MAĞDUR OLAN ESNAFA DEVLET ELİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku