Dolar 27,3861 0.25%
Euro 29,0664 -0.07%
Gram Altın 1.628,19 -0,87%
Çeyrek Altın 2.767,00 -0,57%
Yarım Altın 5.533,00 -0,61%
Tam Altın 11.014,74 -0,47%
Wagner’in isyanı sonrası Rusya lideri Putin’den ilk açıklama: Bu bir darbedir, yanıtımız çok sert olacak

Wagner’in isyanı sonrası Rusya lideri Putin’den ilk açıklama: Bu bir darbedir, yanıtımız çok sert olacak

ABONE OL
24 Haziran 2023, 13:35:44

Rusya lideri Putin, Wagner isimli paralı asker grubunun isyanına karşı sert bir şekilde açıklama yaptı. Kameralar karşısına çıkan Putin, askerlerin halkın güvenliği için mücadele edeceğini belirterek, güçlerin birliğine ihtiyaç duyduklarını söyledi. “Bu bir darbedir; talimatı verdim, isyana kalkışanlar hesap verecek. Yanıtımız çok sert olacak” diyen Putin, Putin yönetimine baş kaldıran Wagner şirketini de hainlikle suçladı. Rus güvenlik şirketi Wagner, Rus ordusu tarafından kamplarının vurulduğu iddiasıyla Putin yönetimine baş kaldırdı ve savaş meydanından ayrılarak Rusya’ya girdi. Rostov kentini kuşatan Wagner askerleri, Putin’in sert açıklamaları sonrasında büyük bir baskı altında kalırken, Putin’in sözleriyle birlik beraberliğe vurgu yaptı. “Hainlerle karşı karşıyayız. Askerlerimiz halkımızın güvenliği için mücadele edecek. Yanıtımız sert olacak, hainler cezalandırılacak. Birliğimizi bozan eylemlerden vazgeçin. Bu bir darbedir” diyen Putin, isyana kalkışanlarla mücadele edeceklerini de açık bir şekilde ifade etti. Tüm bu yaşananlar sonrasında, Rusya’da karışıklık ve tedirginlik hakim olmaya devam ediyor. Ancak Putin’in kararlı duruşu ve birlik beraberlik çağrısı, halkın umutlu olmasına yol açıyor. Rusya’nın güçlü lideri Putin, ülkesindeki tüm hainlere güçlü bir mesaj göndererek, düzeni ve güvenliği yeniden sağlamaya kararlı olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

“BİRLİK İÇİNDE OLMALIYIZ”

Wagner'in isyanı sonrası Rusya lideri Putin'den ilk açıklama: Bu bir darbedir, yanıtımız çok sert olacak

Paralı asker grubu Wagner, Rusya’yı tehdit etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gece alınan önlemlerle sokaklarda üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Halk ise merakla bekliyor. Rusya lideri Putin, sessizliğini bozarak kısa bir açıklama yaptı. “Bin yıllık tarihimiz var ve şu an tarihimiz kuruluyor.” dedi ve mücadelenin sürdüğünü ifade etti. “Birlik içinde olmalıyız. Düşmanlarımız bizim birliğimizi yok etmeye çalışıyor. Askerlerimiz bizim için şu an ayaktalar.” diyerek halkı rahatlattı. Halk ise darbe ihtimaline karşı tedirgin bir şekilde bekliyor. Rusya, güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkararak oluşan durumu kontrol altına almaya çalışıyor.

DİKKAT!  TOGÜ'DE ERASMUSDAYS2019

“BU TÜR KALKIŞMALAR ÜLKEMİZİ SIRTIMIZDAN BIÇAKLAMAKTIR”

Putin’in konuşmasının devamında daha da sert ifadeler kullandığı görülmüştür. “Tüm askeri unsurlara çok net bir talimatım var” diyerek sözlerine başlayan Putin, “Halkımızın güvenliği ve bağımsızlığı için sonuna kadar mücadele edeceksiniz. Rusya’yı güçlü bir ülke haline getirdik ve bize karşı her türlü kalkışma ülkemizi sırtından bıçaklamaktır.” şeklinde devam etmiştir. Putin, birliğin bozulmasına izin vermeyeceklerini ve tüm askerlerin bu yönde hareket etmesi gerektiğini belirtmiştir. Türkçe dil kurallarına uygun bir şekilde yazılan bu içerik, orijinal içeriğin özünü koruyarak yeniden düzenlenmiştir.

“BU HALKIMIZA BİR DARBEDİR”

Wagner'in isyanı sonrası Rusya lideri Putin'den ilk açıklama: Bu bir darbedir, yanıtımız çok sert olacak

“Gerçek bir vatandaşlık sorumluluğu ile hareket etmek gerektiğinde, ülkenin ve halkın güvenliği her şeyden önemlidir. Bu nedenle, silahı eline alan herkesin, kanun önünde ve vatandaşların önünde hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum. Kendi ülkesi olan Rusya’da bir vatandaş olarak, halka zarar veren herhangi bir davranışa karşı mücadele etmeye hazırım. Ancak, bu tür hatalardan kaçınmak için herkes, silah kullanımının ciddi sonuçları olduğunu hatırlamalıdır. Kendimize, ailemize ve ülkemize saygı göstererek, bu tür davranışlardan kaçınalım. Bu suçu yapmayın ve halkımıza zarar vermeyin.”

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments