Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.474,08 0,88%
Çeyrek Altın 2.460,00 1,19%
Yarım Altın 4.905,00 0,74%
Tam Altın 9.686,87 -0,52%
VİRÜSTEN İTİBAREN GÜNLÜK TUTMAYA BAŞLADI

VİRÜSTEN İTİBAREN GÜNLÜK TUTMAYA BAŞLADI

ABONE OL
14 Eylül 2020, 09:55:00
KORONA GÜNLÜĞÜ

Tokat’ın Niksar ilçesi Ayva Köyünde yaşayan Muhammer Özyurt (76)  Koronavirüsün ülkemizde de görülmesinin ardından günlük tutmaya başladı.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk virüs haberini paylaşması sonrasında not tutmaya başladığını belirten Özyurt, “Ülkemizde de görülmesinden itibaren vaka sayılarını ve ölüm oranlarını yazdım. Virüs bitene kadar da yazacağım.” Dedi.

virusten itibaren gunluk1

Niksar’ın Ayva köyünde yaşayan Muhammer Özyurt (76)  Koronavirüsünün ülkemizde ortaya çıkmasından itibaren vaka sayılarını ve ölüm oranlarını yazarak günlük tutmaya başladı.Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle tüm önlemlerini alan Muhammer Özyurt, köyde hijyen kurallarına dikkat ettiklerini belirterek, tün vatandaşlara temizliğe dikkat etmeleri, sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları çağrısında bulundu. Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklanması sonrasında günlük tutmaya başladığını söyleyen Özyurt, gelecek neslin tarihte neler yaşandığını daha iyi öğrenmesi ve kavrayabilmesi için her günü kayda aldığını ifade etti.

virusten itibaren gunluk

“VİRÜS BİTENE KADAR DA YAZACAĞIM”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ilk virüs haberini paylaşması sonrasında not tutmaya başladığını belirten Özyurt, “ Virüs başladığı günden beri dikkatle takip ediyorum. Ülkemizde de görülmesinden itibaren vaka sayılarını ve ölüm oranlarını yazdım. Virüs bitene kadar da yazacağım. Çok dikkatli olmalıyız, kurallara kesinlikle uymalıyız. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalıyız. İlk vakadan itibaren günlük tutuyorum, sayıları yazarken insanlarımız, ailemiz ve sevdiklerimiz için endişeleniyorum, bir an önce bu sorunun ortadan kalkması için dua ediyorum. Virüse yakalanıp iyi olan hastalarımız var çok şükür, onların anlattıklarına kulak verelim, yani yaşadıkları şey çok zor. Allah kimseye yaşatmasın böyle bir durumu. Dünyamız ve ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Lütfen yetkililerin uyarılarını dikkate alalım. Kurallara uyalım, uymayanları da üslubumuza dikkat ederek uyaralım. İnsan yaşamı çok değerli ve sadece bir kere bu dünyaya gelebiliyoruz, onun için vatandaşlarımızdan kendilerinin ve toplumun sağlığı için çok duyarlı olmalarını özellikle rica ediyoruz.” şeklinde konuştu.

DİKKAT!  HAYVANLARIN TEPKİSİ DEPREMİN HABERCİSİ OLABİLİR Mİ?
virusten itibaren gunluk tutmaya basladi.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler