Dolar 32,8248 0.04%
Euro 35,2439 -0.18%
Gram Altın 2.451,74 -1,53%
Çeyrek Altın 4.093,00 -0,32%
Yarım Altın 8.179,00 -0,32%
Tam Altın 16.328,96 0,72%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Vergilerin 2023 yılı 2’nci taksitinin ödeme dönemi başladı

Vergilerin 2023 yılı 2’nci taksitinin ödeme dönemi başladı

ABONE OL
01 Kasım 2023, 14:50:58

Kasım ayının girmesiyle birlikte vatandaşların taşınmazlarına ait emlak vergisi, işyerlerinin ilan reklam ve çevre temizlik vergilerinin 2023 yılı 2’nci taksitinin ödeme dönemi başladı. Tokat Belediyesi, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için taksitlerini zamanında ödemeleri, mükelleflerin ve taşınmazların bilgi güncellemelerinin yapılması için duyuru yaptı.

DSC 8100 TKTB0191

Ödemelerinizi son günlere bırakmayınız
Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Kasım ayının girmesiyle birlikte taşınmazların emlak vergisi ve işyerlerinin ilan reklam ve çevre temizlik vergileri ile ilgili; emlak (bina, arsa, arazi) vergilerinin, iş yerlerinin ilan reklam vergileri ile çevre temizlik vergilerinin 2’nci taksitlerinin ödeme dönemidir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için söz konusu ödemelerini Kasım ayının son günlerine bırakmamaları gerekmektedir. Söz konusu ödeme işlemleri Belediye veznelerinden, Belediye ödeme noktalarından veya https://online.tokat.bel.tr adresinde internet üzerinden yapılabilmektedir” denildi.
Tapu bilgilerinde yapılan değişikliklerle ilgili beyanda bulunulması gerekiyor
Vatandaşların tapularında yaptıkları değişiklerle ilgili bilgi güncellemelerinin Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğüne gelinerek yapılması çağrısı yapıldı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın gayrimenkulleri ile ilgili, Tapu Müdürlüklerinde yapmış oldukları tapu değişikliklerinde (alım, satım, değişiklik vb.) ve iş yerleri ile ilgili değişikliklerinde (açma, kapama, reklam tabelası asma vb.) mağduriyet yaşanmaması için üç (3) ay, veraset işlemlerinde ise dört (4) ay içerisinde Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğüne beyanda bulunmaları gerekmektedir” denildi.

TKTB0178 DSC 8014
Mükelleflerin bilgilerinde değişiklik varsa bilgilerin güncellenmesi süreci başladı
Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğünde mükelleflerin bilgilerinin güncellenme işlemlerinin yapılacağı bildirildi. Mükelleflerin bilgilerinin güncellenmesi ile ilgili yapılan duyuruda “Belediye Başkanlığımız Su İşleri Müdürlüğünce Kasım ayı içerisinde mükelleflerimizin bilgi güncellenmesi yapılması planlanmaktadır. Bu bağlamda vatandaşlarımıza daha hızlı, daha kaliteli ve daha iyi hizmet sunulması anlayışıyla; adres değişikliği ve telefon numarası değişikliği yapan vatandaşlarımızın Belediye Başkanlığımız Su İşleri Müdürlüğüne bilgi güncellemesi için başvurmaları önem arz etmektedir” ifadelerine yer verildi.

DİKKAT!  TOKAT TSO BAŞKANI GÖKDERE’DEN İSRAİL’E KINAMA

Belediyeye yapılacak 2023 yılı ilan reklam, çevre temizlik ve emlak vergilerinin 2’nci taksit ödeme süresi 30 Kasım 2023 Perşembe günü mesai bitiminde sona eriyor.

 

Vergilerin 2023 yılı 2’nci taksitinin ödeme dönemi başladı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet