takip et takip et takip et
Başçiftlik

12 Eylül 2019 - 09:56:56 - 410 Okunma

VATANDAŞ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU

Başçiftlik ve Reşadiye'de muhtarlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için hep birlikte yılmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle çalışılacağını kaydetti.

Başçiftlik ve Reşadiye’de muhtarlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için hep birlikte yılmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle çalışılacağını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik’te düzenlenen Muhtarlar Toplantısında muhtarları yerinde dinleyerek, problemlerin yerelde çözüleceğini söyledi.

15 Temmuz Şehit Erdem Diker konferans salonunda düzenlenen toplantıya Başçiftlik Kaymakamı Server İnanoğlu,  Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel, il genel meclis üyeleri, daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların önemli bir vazifeyi fedakarlıkla yerine getirdiklerini söyledi. Başçiftlik için hep birlikte aşkla, şevkle, azimle, yılmadan, yılgınlık göstermeden çalışılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin ve milletimizin imkanları var. Tokatlılar zaten yardımlaşma duygusu yüksek insanlar. Hiçbir yerde açta açıkta kimse kalmayacak.” dedi.

Köylerde fakir fukara, garip gureba, açta açıkta kimsenin kalmaması için muhtarlardan titizlikle çalışılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Sosyal Hızır Destek ile sahip çıkılacağını söyledi.

Ayrıca ihtiyaç sahibi, şehit ve gazi ailelerin çocuklarının da her türlü eğitim masraflarının karşılanması için talimat veren Vali Dr. Ozan Balcı, “Kırtasiye ve kıyafet ihtiyacı olan çocuk kalmayacak” dedi.

Başçiftlik’te  Etüt Tokat, Kitap Tokat, Spor Tokat projelerinin titizlikle yürütülmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Hafta sonu etütlere önem verelim. İlçede Z Kütüphanesi olmayan ilkokul kalmasın. Okullardaki sağlık taramalarını hassasiyetle devam ettirelim. İlçede kitap okumayı yaygınlaştıralım.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, kadınlara yönelik Halk Eğitim Merkezi kurslarına ağırlık verilmesini isteyerek, “Hanımlarımızın bilgilerini, kültürlerini, görgülerini arttıracakları çeşitli kurslar açalım.”diye konuştu.

Tarım Tokat kapsamında ilçe tarımında güzel çalışmalar yapıldığını ve bundan sonra da yapılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, sonbahar sonuna kadar ilçede 200 dönüm çilek, 2 bin dönüm kiraz bahçelerinin kurulması için destek verileceğini belirtti. İlçe çiftçisine nohut, fasulye, yonca, sertifikalı buğday; hayvancılık yapanlara da  hayvan röntgen cihazı dağıtılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ilçede kurulması hedeflenen mezbahane ve soğuk hava deposu için gereken desteğin verileceğini söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Siz işlerinizi iyi yapacaksınız. Bizler de sizlere gereken desteği vereceğiz. Hep birlikte Başçiftlik için Başçiftlikli vatandaşlarımız için canla başla çalışacağız” diyerek, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

REŞADİYE TOPLANTISI

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye’de düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nda vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için hep birlikte yılmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle çalışılacağını kaydetti.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Reşadiye Kaymakam Vekili Bülent Karacan, Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, il genel meclis üyeleri, daire amirleri ve muhtarlar ile bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, muhtarların devlet ve millet arasında köprü olduğunu söyledi.

Vatandaşların en küçük sıkıntılarını devletin ilgili birimlerine aktaran, köydeki vatandaşların birinci derecede muhatabının muhtarlar olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtarlarımız bizim elimiz, kolumuz, gözümüz, kulağımız.  İnsanların problemlerini birinci derecen takip ettikleri için muhtarlarımızı önemsiyorum. Muhtarlık köklü bir kurum. Bu toplantı inşallah Reşadiye’ye ve Reşadiyeli hemşerilerime hayırlı uğurlu olur.“ dedi.

Türkiye’nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu, emin adımlarla daha da büyümeye güçlenmeye devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Türkiye’nin insanı kıymetli. Bize düşen görev de buradaki insanların işlerini kolaylaştırmak, bizlerden bekledikleri hizmetleri sunmak, bekleyen sorunlarına çözüm üretmek.“ diye konuştu.

Türkiye’nin,  Tokat’ın ve Reşadiye’nin gelişmesine, vatandaşların huzuruna ve esenliği herkesin katkı sağlaması gerektiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Yorgunluk, bezginlik göstermeden, aşkla, şevkle, merhametle hepimiz işimizi yapacağız. Hepimiz işimizi güzel yapacağız. Yapabildiklerimiz kadar, yapabilecekken yapmadıklarımızdan da sorumluyuz. Vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak ve onlara hizmet etmek asli görevimiz.” dedi.

Devlet hizmetlerinde birinci önceliğin yol, su gibi altyapı hizmetleri olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, içme suyu olmayan ve yol sorunu yaşayan hiçbir yerin kalmayacağını kaydetti.

Memleketimizin hiçbir yerinde aç-susuz, yardım bekleyen garip-gureba vatandaşın olmayacağına dikta çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat ve Reşadiye’nin insanında dayanışma duygusu zaten çok yüksek. Bunun yanında devletimizin imkanları var. Bu yüzden fakir fukara, garip gureba, yoksul biçarenin derdi çözülecek. Bu konuda herkes görevini layıkıyla yapsın.” şeklinde konuştu.

Reşadiye’de Eğitim Tokat başlığı altında sürdürülen Etüt Tokat, Kitap Tokat, Spor Tokat ve Sosyal Destek Hızır Tokat projelerine sahip çıkılmasını isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara sahip çıkılarak, akademik başarının yukarılara çekileceğini belirtti. İhtiyaç sahibi öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması talimatını veren Vali Dr. Ozan Balcı, ilçede Z Kütüphanesi olmayan ilkokul kalmayacağını, okullardaki sağlık taramalarına titizlikle devam edileceğini, kitap okumanın yaygınlaştırılacağını söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca ilçenin turizmini katkı sağlayacak olan Zinav Gölü ile ilgili yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “Zinav Gölü rekreasyon alanını yapacağız. Proje çalışmalarımız devam ediyor. Oranın yolunu ve temizliğini yapacağız. Zinav Gölü’nü Reşadiyeli vatandaşlarımıza kazandırmamız lazım.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, hatıra fotoğraf çekindi.


" VATANDAŞ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere VATANDAŞ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda VATANDAŞ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

TAKIMLAR O G B M A Y Av P
1Alanyaspor5410125713
2Fenerbahçe5311116510
3Gaziantep FK53111010010
4D. G. Sivasspor52218538
5Yukatel Denizlispor52215238
6Rizespor52215418
7Galatasaray52216608
8BTC Türk Y. Malatyaspor521211657
9Trabzonspor51317706
10İttifak Holding Konyaspor51314406
11Beşiktaş512278-15
12M. Başakşehir512258-35
13Göztepe512214-35
14Antalyaspor512259-45
15MKE Ankaragücü512237-45
16Kasımpaşa511357-24
17Kayserispor503268-23
18Gençlerbirliği5023510-52

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku