Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.128,59 -2,33%
Çeyrek Altın 1.905,00 -0,94%
Bitcoin 440019 -0.41521%
Ethereum 31190 1.05717%
Yarım Altın 3.811,00 -0,94%
Tam Altın 7.591,87 -2,02%
Valorant Sistem Gereksinimleri, Kaç GB?

Valorant Sistem Gereksinimleri, Kaç GB?

ABONE OL
04 Ocak 2023, 15:29:46

Valorant sistem gereksinimleri nelerdir? Valorant Kaç GB? Valorantı benim bilgisayarım kaldırır mı gibi sorularınızın tüm cevabı bu haberimizde. Valorant hakkında merak edilenler haberimizde.

Bilgisayarda Valorant’ı çalıştırabilir miyim?

Bilgisayarınızın Valorant‘ı çalıştırıp çalıştıramayacağını anlamak için, başlangıçta sahip olduğunuz bileşenleri bilmeniz gerekir. Performans üzerinde en önemli etkiye sahip oldukları için CPU, GPU ve RAM’e çok dikkat etmenizi öneririz. Bu yazıda oyunun en az kaç gb alan, kaç gb ram, en az hangi seviyede işlemci ve grafik kartı ile çalışabileceği ile ilgili detaylı bir tablo göreceksiniz.

Bilgisayarınızın teknik özellikleri elinizdeyken, bunları kolaylık sağlamak için aşağıda listelediğimiz Valorant için minimum, önerilen ve üst düzey gereksinimlerle karşılaştırın. Minimum miktar oyunu çalıştıracak olsa da, mümkünse önerilen gereksinimleri hedeflemenizi öneririz. Mantık, eğer bunları aşarsanız, oyunu çalıştırırken performans sorunlarıyla karşılaşma olasılığınızın azalmasıdır.

Valorant Oyun Detayları

Çıkış Tarihi: Yaz 2020 (PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) Sistem Gereksinimleri: Düşük-Orta Tür: Taktiksel Birinci Şahıs Nişancı Geliştirici: Riot Games Yayıncı: Riot Games

Valorant, League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games tarafından piyasaya sürülen, 5’e 5 karakter tabanlı, rekabetçi bir taktik nişancı oyunudur. On yılı aşkın süredir gezegendeki en popüler çok oyunculu oyunlardan birinin başında tüm bilgi ve deneyimden yararlanan Riot Games, eSpor’un temel dayanakları Counter-Strike’ı tahttan indirmeyi hedefleyerek dikkatini birinci şahıs türüne çeviriyor: Global Offensive ve Overwatch.

Valorant’ta oyuncular, Counter-Strike: Global Offensive’e benzer bir şekilde bomba yerleştirmek veya etkisiz hale getirmek amacıyla beş oyuncudan oluşan takımlar halinde 24 tur maçlar oynarlar. Oyuncular, her silahın ağırlığa ve etkiye sahip olduğu ölümcül silahları benzersiz yeteneklere sahip karakterlerle harmanlayarak, yaratıcılığın ve koordinasyonun teşvik edildiği, ustalıkla tasarlanmış haritalarda taktiksel çatışmalara girerler. Bu Counter-Strike: Global Offensive’in taktiksel hassasiyeti ve Overwatch benzeri yetenekler tarafından sağlanan yaratıcı olanaklardır.

Bu yetenekler arasında zehir bulutları, engeller, duvarı delen nabız okları ve duman kabarcıkları bulunur. Riot, lansmanda on benzersiz karaktere sahip olmayı umduğunu söylüyor. Başarı, daha çok destekleyici bir rol oynayan yeteneklerle birlikte, temelde atış becerilerine, isabetliliğe ve taktiklere bağlı olacaktır.

Bu ümit verici oyun öğelerinin yanı sıra, Riot Games ayrıca 128 tik sunucuları, güçlü hile önleme önlemleri ve geniş bir oyuncu yelpazesinin Valorant’a atlayıp 30 FPS’yi rahatça vurmasına olanak tanıyan sistem gereksinimleri ile arka uca büyük yatırım yapıyor. Geliştirici ayrıca, çoğu oyuncu için 35 ms’den daha az ping sağlamak için oyuncular ve Valorant’ın hizmeti arasında doğrudan bir kanal açan Riot Direct adlı bir hizmeti uygulamak için dünya çapındaki ISS’lerle bir anlaşma yaptı.

Valorant Minimum Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i3-370M
 • RAM: 4 GB
 • HDD: depolama alanı ~ 20-30 GB
 • GPU: Intel HD 3000
 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows, 8, Windows 10
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ekran Çözünürlüğü: 720p
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı

Valorant Önerilen Gereksinimler

 • İşlemci: Intel Core i3-4150
 • RAM: 4 GB veya daha fazla
 • HDD: ~ 20-30 GB depolama alanı
 • GPU: NVIDIA Geforce GT730
 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8, Windows 10
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ekran Çözünürlüğü: 1080p
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı

Valorant High-End Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz
 • RAM: 4 GB veya daha fazla
 • HDD: ~ 20-30 GB depolama alanı
 • GPU: NVIDIA GTX 1050 Ti
 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8, Windows 10
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ekran Çözünürlüğü: 1080p
 • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı

Optimal Donanım Önerileri

Riot Games’in Valorant‘ı olabildiğince çok oyuncuya ulaştırmak gibi övgüye değer amacı ile, taktiksel atıcı için sistem gereksinimleri, bu yüksek kare hızlarına ulaşmak istiyorsanız talep açısından biraz sıçraymadan önce, daha düşük özellikli makineler için nispeten uysaldır. Ancak genel olarak, en üst düzey gereksinimler bile modern standartlara göre aşırı değildir.

Minimum sistem gereksinimleri, Intel HD 3000 gibi tümleşik grafiklerde bile 720p’de 30 fps’ye yöneliktir. Bu küçük bir başarı değildir ve bunun grafik kalitesine nasıl dönüştüğünü görmek için son ürünün son halini beklememiz gerekecek. Ancak League of Legends gidecek bir şeyse, Valorant‘ın bu düşük özelliklerde bile iyi çalışmasını bekleyebiliriz.

Önerilen sistem gereksinimleri, size 1080p’de sağlam bir 60 fps sağlar. En azından bir NVIDIA Geforce GT730 biçiminde özel bir GPU gerektiriyorlar, ancak GPU’nun altı yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürüldüğü ve 100 doların altında bir fiyatla satıldığı göz önüne alındığında, bu tam olarak ayı istemiyor.

Son olarak ve oldukça alışılmadık bir şekilde, Riot Games, Valorant‘ı olağanüstü yüksek kare hızlarında oynamak isteyenler için sistem gereksinimleri sağladı. Üst düzey sistem gereksinimleri, ultra ayarlarla birlikte 1080p’de 144 fps garanti edecek. En azından bir NVIDIA GTX 1050 Ti’ye ihtiyacınız olacak, ancak daha güçlü modellerin kartın yerini aldığı düşünüldüğünde, bu yine büyük bir soru değil.

Hangi Oyun Bilgisayarını Öneriyoruz?

Valorant‘ı çalıştırmak için 500 dolarlık yapımızı iyi bir temel olarak öneriyoruz. Oyun, entegre grafiklerle 30 fps’ye ulaşabilse de, dikkatli olmayı ve özel bir GPU’lu bir yapı seçmeyi tercih ediyoruz. 30 fps harika, ancak PC oyunları gerçekten 60’ın üzerindeki kare hızlarında unsuruna giriyor.

Intel veya NVIDIA muadillerinden daha iyi bir fiyat / performans oranı sunan AMD bileşenlerini seçerek maliyetleri düşürdük. Bu donanımın düşük fiyatının sizi aldatmasına izin vermeyin; önemli bir yumruk atıyorlar.

Yapıda bir AMD Ryzen 2600 işlemci, 4 GB GDDR5 ile Radeon RX 570, 16 GB DDR4 3000 MHz ve geniş bir 240 GB ADATA SSD bulunur. Bu bileşenlerle, üst düzey sistem gereksinimleri alanına gireceksiniz ve Riot Games’in vaat ettiği 144 fps’ye ulaşmayı bekleyebilirsiniz.

Valorant 4 GB RAM kaç fps?

4 GB ram ile Valorantta 30fps alırsınız.

Valorant 2 GB RAM ile oynanır mı?

Valorant için en az 4GB Ram gerekmektedir, yani 2 GB ram ile oynayamazsınız.

Valorant her bilgisayar kaldırır mı?

4 GB Ram ve üstü tüm cihazlarınız ile oynayabilirsiniz.

Valorant Kaç GB?

Valorant’ı bilgisayarınıza kurmak için en az 8 GB yer gerekmektedir. Bu güncellemeler ile 10 12GB’a kadar yükselecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments