takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

12 Mart 2013 - 10:13:33 - 2567 Okunma

Valimizden prim vaadi

Tokatspor’umuz bu hafta sahasında grubumuzun sezon başı büyük meblağlar harcayarak şampiyonluk parolası ile sezona başlayan Türkiye 1. Liglerinin efsane takımı Malatyaspor’un yerine kurulan, Belediye destekli Yeni Malatyaspor ile çok çetin geçen bir maçtan sonra 1-1 berabere kaldı.

            Her ne kadar sahamızda 1-0 galip duruma geçmiş olsak da bunu maçın sonuna kadar koruyamamış olmamıza rağmen, maçtan sonra Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Özcan Kızıltan “Kaybetmediğimiz için mutluyuz”; Tokatspor Teknik Direktörümüz Namık Altunsoy hocamız da “Play-off yolunda avantajlı bir sonuç aldık” dediler. Bu da gösteriyor ki, her iki takım için 1-1’lik skor avantaj sağlamış olarak kabul ediliyor.

            Tokatspor-Yeni Malatyaspor maçının bize göre Tokatspor açısından en önemli olayı, sayın Valimiz Mustafa Taşkesen’in müsabakanın devre arasında Tokatspor Başkanımız Emin Yılar ile beraber soyunma odasına gelerek galibiyet için prim vaadinde bulunmuş olmasıdır. Son yıllarda şehrimizden gelip geçen Valilerimizin hiç birinin akıllarına bile getirmedikleri bu jest Tokatspor camiasında ‘büyük olay’ olarak değerlendirildi. Sayın Valimizden kulübümüzün tüm meselelerini çözerek örnek, Tokatspor’umuzu örnek bir kulüp yapısına kavuşturmasını bekliyor ve umut ediyoruz.

            Bu arada, yeri gelmişken Tokatspor’umuza sabit gelir kazandırılması bakımından sayın Belediye Başkanımız Doç. Dr. Adnan Çiçek’ten hamleler bekliyoruz. Çevre yolumuz bittiğine göre, tüm şehirlerde yapılan, kulüplere de bir hayli kabarık sabit gelir sağlayan araçların için otoparkları vakit kaybetmedin yaptırmasını rica ediyor ve bekliyoruz.

            Ayrıca, memleketimizin yetiştirdiği, senelerdir başarılı çalışmaları ile dikkati çeken TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, bizzat bana, geçen yıllarda, kendisine bağlı odaların işlemlerinde Tokatspor yararına pul satışı yaparak sabit gelir kaynağı oluşturabileceklerini, fakat Valiliğin bu işe müsaade etmesi gerektiğini belirtmişti. Tokatspor’umuza bir hayli meblağ olacak bu sabit geliri kanunlara uygun şekilde, sayın Valimizin kazandıracağına inanıyoruz.

 

            Müsabakanın Teknik Analizi

 

1) Tüm taraftarlarımızla beraber bizlerin de galibiyet beklediğimiz müsabakadan Yeni Malatyaspor takımını gördükten sonra, aldığımız beraberliğin de kıymetli bir sonuç olduğunu anlıyoruz. Yeni Malatyaspor takımı sezon başında olduğu gibi devre arasında da yüksek meblağlar harcayarak transferler yaptı. Son iki maçtır da yeni Teknik Adamla çalışıyorlar. Teknik adam değişikliği ile takımın başına Özcan Kızıltan’ı getirmeleri ve grubumuzda şampiyonluk bekleyen bir konumda olmalarını düşünerek takımımızın aldığı 1-1’lik skor da hiç fena karşılanmamalıdır.

2) Bu çetin müsabakaya, takımımız cezalı olan Serkan’ın dışında her zaman başarılı olan oturmuş tertibi ile başlamıştır. Ancak diğer maçlarımıza nazaran, o maçlar kadar iyi oynayamadığını gözlemledik. Bize göre Kalecimizle beraber bir birini tamamlayan, iyi oynayan geri dörtlümüz, yediğimiz golde kademe hatası yaptı. Bunda ön liberolarımızın da iyi yer almadıklarının rolü vardır. Serkan’ın yokluğu büyük bir şanssızlıktı. Veysi’nin yerine başka bir alternatif düşünülemez miydi?

3) Hücum alanında oynayan forvetlerimiz de bundan evvel oynadığımız maçların çoğunda iyi oynayan, gollerin çoğunluğunu atan santraforumuz İbrahim Taylan çok kötü bir günündeydi. Halbuki bu maçlarda iyi oynanmalıdır. Bu husus teknik direktörümüzün de gözünden kaçmadığından yerinde bir değişikliğe gitti. Hücum bölgesinin sol tarafında oynayan Vedat da orta sahayı kalabalık yapmamız açısından içeriye çok sokuldu. Birinci devre arada sırada geldiği sol çizgiden götürdüğü topu çok güzel orta yaparak santraforum Taylan’a al da at dercesine bir pozisyon hazırladı. Şayet bu golü kazansaydık, oyunun gidişi değişebilirdi.

4) Teknik Direktörümüz Namık Altunsoy hocamız müsabaka boyunca dışarıdan takımımızı mütalaa yaptı, oyuncu değişiklikleri yerindeydi. Ancak takımımıza sonradan giren futbolcuların önemli bir katkıları olmadığını gözlemledik.

Sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunuyor, takımımızın bundan sonraki müsabakalarında futbol şansımızın bizimle beraber olmasını diliyoruz.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku