takip et takip et takip et
Merkez

24 Eylül 2019 - 10:09:05 - 218 Okunma

VALİLİKTEN BÜYÜKELÇİLER AÇIKLAMASI

Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada, Afrika Ülkesi Büyükelçilerinin ve eşlerinin ziyaretleriyle Tokat’ın tanıtımına katlı sağlanma ve karşılıklı iş imkanlarının ve iş potansiyelinin değerlendirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Tokat Valiliğinden Afrika ülkesi büyükelçileri ve eşlerinin Tokat ziyaretine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ankara’da görev yapan Afrika Ülkesi Büyükelçileri ve eşleri 20-22 Eylül 2019 tarihlerinde Tokat’ı ziyaret etmişlerdir.

Valiliğimizin koordinasyonu ile gerçekleşen Afrika Ülkesi Büyükelçileri’nin ve eşlerinin ziyaretleriyle Tokat’ımızın tanıtımına katlı sağlaması ve karşılıklı iş imkanlarının ve iş potansiyelinin değerlendirilmesi hedeflenmiştir.

Bu çerçevede konuk büyükelçiler ve eşleri il yöneticilerimizle bir araya gelmiş; ilimizdeki doğal, tarihi, kültürel ve iktisadi mekanları gezmiş; Tokatlı iş insanları ile düzenlenen iş forumunda görüş alış verişinde bulunmuşlardır.

Halkımızın değerli misafirlerimize geleneksel mükemmel misafirperverliğinin gösterildiği, sıcak ve samimi şekilde ağırlanan misafirler, güzel izlenimlerle ve hatıralarla Tokat’tan ayrılmışlardır.

İlimizi ziyaret eden Ankara’da görev yapan Afrika Ülkesi Büyükelçileri ve eşlerinin ziyaretine katkı sağlayan Türkiye’nin Azerbaycan ve Moskova eski Büyükelçisi ve Dışişleri Bakanlığında Afrika eski Genel Müdürü Reşadiyeli hemşerimiz Hulusi Kılıç’a, Elçi, Dışişleri Bakanlığı Doğu Afrika Genel Müdür Yardımcısı Fatih Ak’a ve Dışişleri Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.”


" VALİLİKTEN BÜYÜKELÇİLER AÇIKLAMASI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere VALİLİKTEN BÜYÜKELÇİLER AÇIKLAMASI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda VALİLİKTEN BÜYÜKELÇİLER AÇIKLAMASI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku