Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.210,27 0,39%
Çeyrek Altın 2.021,00 0,00%
Bitcoin 528366 -2.40923%
Ethereum 33617 -2.47022%
Yarım Altın 4.042,00 0,00%
Tam Altın 8.031,56 1,46%
VALİ YARDIMCILARI VE KAYMAKAMLARLA TOPLANTI

VALİ YARDIMCILARI VE KAYMAKAMLARLA TOPLANTI

ABONE OL
02 Eylül 2020, 09:14:08

Vali Dr. Ozan Balcı, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla video konferans yöntemi ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcıları Osman Sarı ve Remzi Oğuz Yılmaz ile video konferans yoluyla ilçe kaymakamları katıldı.

Toplantıda İl Özel İdaresi ve KÖYDES yatırımları ile Eğitim Tokat, Spor Tokat, Sosyal Destek Hızır Tokat, Tarım Tokat, Kültür Turizm Tokat kapsamında yürütülen projeler ele alınırken, COVİD-19 salgını ile mücadelede alınan tedbirler ve denetimler değerlendirildi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde yürütülen proje çalışmaları ile KÖYDES ve İl Özel İdaresi yatırımlarının titizlikle ve özenle devam ettiğini ifade etti.

“Çocuklarımız Bizim Geleceğimiz”

Eğitim Tokat kapsamında sürdürülen projelere ayrıntısıyla önem verilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, okullarda Z-Kütüphanelerle ilgili yapılan çalışmaların sıkı takipçisi olunacağını söyledi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin tespit edilerek yakından ilgilenileceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Şehit ve gazi çocuklarımızın, öksüz, yetim, engelli, çölyak, romatizmal, kronik hastalığı olan ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizle özel olarak ilgileniyoruz. Çocuklarımız bizim her şeyimiz ve geleceğimizdir.” dedi.

“1 Yılda 100 Bin koyun Projesini Önemsiyorum”

5 Yılda 500 Bin Koyun projesi kapsamında bu yıl dağıtılacak olan 100 Bin Koyun projesi kapsamında sürdürülen çalışmaları değerlendiren Vali Dr. Ozan Balcı, “Köylümüze ve çiftçimize destek veriyoruz, onların zenginleşmesine katkı sağlıyoruz. Tokat’ın hayvancılığına büyük katkısı olacak bu projeyi önemsiyorum. Projeden daha fazla çiftçimizin faydalanabilmesi için çalışmaları sıkı bir şekilde takip ediyoruz.” dedi.

1000 Dönüm Sera Projesi

Tarım Tokat kapsamında devam eden 5 Yılda 5 Bin Dönüm Sera kapsamında bu yıl 1000 Dönüm Sera kurulması hedeflendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Toprağa, tarıma ve üretime dost olmak, tarımın ve üretimin artması için çalışmak demek. Çiftçinin üreticinin her zaman yanında olmak demektir. Bizler de tarımsal üretimde seracılığa çok önem veriyoruz. Tokat sera memleketi. Vereceğimiz destek ve sağlayacağımız kaynakla seracılığı geliştireceğiz. 5 yılda 5 bin dönüm sera kurma hedefini koyduk. Bu kapsamda bu sene bin dönüm alanda sera kuracağız. Amacımız Tokatlı çiftçimizin üreticimizin zenginleşmesine ve tarımsal üretime katkı sağlamak. Seracılık alanında ilimizde kapasite artırmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Kuracağımız sistemle elimiz daima çiftçimizin üzerinde olacak. Onları asla yalnız bırakmayacağız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat kapsamında devam eden ceviz ve meyve bahçeleri, tüm ilçelerde kurulan kadın kooperatifleri ve TKDK projelerinin da sıkı bir şekilde takip edildiğini söyledi.

“Vatandaşlarımızın Yanındayız”

Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca Sosyal Hızır Destek ekiplerinin maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek sahada olacaklarını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Fakir fukara, garip gureba ve Allah’tan başka kimsesi olmayan vatandaşlarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz. Onları ekiplerimizle kurallara sıkı bir şekilde riayet ederek ziyaret edeceğiz. Devlet büyüklerimzin selamını iletip bir ihtiyacı var mı takip edeceğiz.” dedi.

Salgınla Mücadelede Denetimler Aralıksız Devam Edecek

COVİD-19 salgını ile mücadelede ekiplerin sürekli sahada denetimlerini aralıksız sürdüreceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, mahalle denetimlerinin yapılacağını, maske, mesafe ve hijyen kurallarını uyulması noktasında vatandaşların sürekli bilgilendirileceğini, belirli merkezlerde kurulacak sabit ve mobil ekiplerin alanda olacağını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, devletin ve milletin imkanlarıknı kullanarak,  vatandaşlarımızın hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak için hep birlikte aşkla, şevkle, merhametle, yılmadan ve yılgınlık göstermeden çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz.” dedi.

vali yardimcilari toplanti
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments