takip et takip et takip et
Tokat Haberleri

19 Ekim 2022 - 232 Okunma

Vali Şimşek, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Abone Ol

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle merkez ve merkez köylerde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.

19 Ekim Muhtarlar Günü Sivas’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı. Vali Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş ve il protokolü Sivas Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirilen yemekte muhtarlarla bir araya geldi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan’ın açılış konuşması ile başlayan programda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, muhtarların günlerini tebrik etti.

– Vatandaşlarımıza En Yakın Yönetim Birimi

Geçmişte olduğu gibi bugün de devlet ve halk arasındaki en somut, en canlı bağları muhtarların kurduğunu ifade eden Vali Şimşek, “Muhtarlar günü 2015 yılından beri sayın cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kutlanmakta. Şüphesiz muhtarlarımız bizler için çok önemli. Bizler çalışırken en önemli paydaşımız muhtarlar ve bizler her zaman muhtarlarımızla yakın görüşmek ve çalışmak isteriz. Çünkü muhtarlarımız vatandaşımıza en yakın yönetim birimi. Mahallelerimizde, köylerimizde vatandaşımızın ihtiyacını en iyi bilen yine köylerimizin ihtiyaçlarını en iyi bilen muhtarlar. Muhtarlarımız bir taraftan mahalledeki vatandaşlarımızı temsil ederken bir taraftan da devletimizi temsil etmekte. Devlet kurumları ile vatandaş arasında adeta bir köprü işlevi görmekte. O nedenle biz muhtarlarımızı belli evrakları imzalayan makamlar olarak görmüyoruz. Biz muhtarlarımıza çok daha büyük bir önem addediyoruz ve bu nedenle de her zaman işbirliği içerisinde çalışma arzusundayız. Zaten muhtarlarımızla her zaman mahallelerinde, köylerinde gayretle çalışıyorlar. Halkımızın refah ve mutluluğunu o mahallede veya o köyde artması için hayat standardının daha da yükselmesi için gayret sarf ediyorlar. Bizlerde her zaman onlara destek olma gayreti içerisindeyiz. İnşallah bundan sonra da olacağız.” dedi.

– Muhtarlık, En Eski Yönetim Birimi

Ülkemizin en eski kamu yönetim biriminin muhtarlık müessesi olduğunu belirten Vali Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diğer taraftan muhtarlık müessesesi kamu yönetim sistemimizdeki en eski yönetim birimi. 1829’da kurulmuş ve o gönden beri de faaliyetini sürdürüyor. O nedenle de kamu yönetim sistemimizdeki en önemli yapı taşlarından birisi. İnşallah bundan sonra da bu önemini devam ettirecek. Zaten sayın cumhurbaşkanımızın da 19 Ekim’i muhtarlar günü ilan etmesinin sebebi de budur. Muhtarlarımıza addedilen önem. Bizler bu vesile ile de sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Sizlere de teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyor, tekrar günlerinizi tebrik ediyorum.”

 


" Vali Şimşek, Muhtarlarla Bir Araya Geldi konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Vali Şimşek, Muhtarlarla Bir Araya Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Vali Şimşek, Muhtarlarla Bir Araya Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma codlio web tasarım ajansı
tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla tıkla